Rogaška prvič na domačem stadionu, a veselili so se gostje (VIDEO)

Nogomet 23. Sep 202317:07 0 komentarjev
Mura

Nogometaši Rogaške so v 9. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Muri z 0:2 (0:1).

Rogaška je končno v prvi ligi zaigrala na svojem stadionu v Rogaški Slatini. A po prvi tekmi ostaja grenak priokus. Čeprav so si igralci Oskarja Drobneta na težkem igrišču priigrali nekaj priložnosti, nekaj pa so jim jih z napakami ponudili kar Sobočani, pa so se slednji veselili polnega izkupička. Mura je zdaj pri 10 točkah, Rogaška, ki je prekinila niz treh tekem brez poraza, pa pri petih na predzadnjem mestu.

Potem ko je Mura, ki je tokrat morala igrati brez kaznovanega Learda Sadriuja, dokaj živahno začela tekmo, pa so prvi resneje zagrozili Slatinčani, a v sedmi minuti zadeli le zunanji del mreže. Po tem so bili prav domači tisti, ki so imeli pobudo in več konkretnosti v igri, vendar so Prekmurci povedli v 19. minuti.

Takrat je Žan Trontelj podal z desne strani, v bližini gola pa se je dobro znašel Amadej Maroša ter Prekmurcem zagotovil prednost. Nadaljevanje je bilo relativno mirno, čeprav so si v 28. minuti gosti v obrambi privoščili napako, a je Nejcu Gradišarju ni uspelo kaznovati, tako kot ne Dardanu Shabanhaxaju na drugi strani v 42. minuti.

V drugem delu pogumnejša igra Rogaške

V drugem polčasu je v 49. minuti prvi nevarno zagrozil Žan Benedičič, čigar strel z roba kazenskega prostora je obranil Klemen Mihelak. Ta se je izkazal tudi v 52. minuti po dvoboju ena na ena z Gradišarjem. Sledilo je še nekaj ne posebej nevarnih poskusov na obeh straneh, tudi razmočeno igrišče je postajalo vse slabše.

Mura je tudi v drugem delu naredila kar nekaj napak v obrambi, a domačim napadalcem jih nikakor ni uspelo kaznovati. Tudi ne Andreju Pavloviću, ki je v 83. minuti streljal z več kot 20 metrov, na mestu pa je bil Mihelak. So pa bili uspešnejši Sobočani v 89. minuti, ko je Matic Maruško zadel z dobrih desetih metrov in odločil tekmo.

Rogaška bo v 10. krogu v sredo gostila Bravo, Mura pa bo gostovala pri Domžalah.

Rogaška – Mura 0:2 (0:1)

Maroša 19., Maruško 89.

KONEC TEKME!

89. minuta: GOOOL! Rogaška se je trudila, Mura pa je podvojila prednost. Matic Maruško je strelec!

82. minuta: Rogaška se trudi še naprej. Pavlović je sprožil z velike razdalje, Mihelak pa spet na mestu.

59. minuta: Rogaška ostaja bolj podjetna. Napako si je tokrat privoščil vratar Mure Klemen Mihelak, a ni bila kaznovana. Domačini v drugem polčasu igrajo bolje od nasprotnika, gol za izenačenje visi v zraku.

52. minuta: Spet nevarno pred vrati Mure! A mreža Mihelaka ostaja nedotaknjena. Priložnost je imel Nejc Gradišar.

49. minuta: Slatinčani so nevarni. Žan Benedičič je lepo ssprožil, Klemen Mihelak pa je bil na mestu.

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

Konec prvega polčasa.

19. minuta: GOOOL! Mura vodi! Amadej Maroša je zadel za prednost gostov v Rogaški Slatini. 1:0!

7. minuta: Priložnost za Rogaško! Ustrelil je kapetan Rok Pirtovšek, mreža pa se je zatresla le z zunanje strani.

ZAČETEK TEKME!

Pred tekmo:

Črno-bela proti Črno-beli. 9. krog Prve lige Telemach končno prinaša prvo domačo tekmo Rogaške, ki bo na svojem prenovljenem stadionu prvoligaško vrnitev nogometa v Rogaško Slatino dočakala na dvoboju z Muro. Za dodatno mero dobre volje v zasedbi Oskarja Drobneta je poskrbela prva zmaga sezone proti Aluminiju, tako da Muro, ki je pod hudim rezultatskim pritiskom, zagotovo ne čaka nič kaj enostavna naloga. Po uvodnih preglavicah in težavah tudi z birokracijo je Rogaško že marsikdo odpisal iz boja za obstanek med elito, nam lahko Slatinčani na hitro zaprejo usta? Muraši zagotovo upajo, da ne.