Rumeni karton kot vroč krompir iz žerjavice

Nogomet 10. Dec 202119:14 > 19:47 1 komentar

Sodnik na srečanju prve kolumbijske nogometne lige med kluboma America de Cali in Alianza Petrolera, Carlos Ortega, je imel ob koncu sinočnjega duela kar precej dela.

Kljub petminutnemu podaljšku, se je tekma zavlekla do 100. minute, v tem nadomestku izgubljenega časa so domači iz Calija (96. minuta) tudi zadeli.

Nadvse komična situacija se je zgodila dve minuti kasneje, ko je ob prekršku gostujočega napadalca Jaira Moline zgoraj omenjenemu Ortegi karton padel iz rok, z odlično reakcijo ga je prestregel branilec domačih Marlon Torres in se za sekundo prelevil v nogometnega sodnika.

America de Cali je tekmo dobila z 2:1 in še zmeraj konkurira za uvrstitev v finale prvenstva, kamor vodi le 1. mesto v polfinalni skupini. Za zdaj ta položaj zavzema Tolima iz Ibagueja.