Slovenskega trenerja jezila VAR in nekdanji Mariborčan

Nogomet 6. Feb 202214:19 > 14:38 0 komentarjev

26. krog belgijskega prvenstva je postregel s tekmo med Standard Liegejem in Cercle Bruggejem, ki je bila zelo zanimiva tudi z vidika ljubiteljev okroglega usnja v deželi pod Alpami. Na nasprotnih straneh sta namreč stala slovenski strateg Luka Elsner in nekdanji nogometaš Maribora Dino Hotić. Na koncu se je precej bolj smejalo slednjemu.

Dino Hotić je v včerajšnjem večeru znova dokazal, da ima izvrsten strel z razdalje. V 44. minuti je fantastično izvedel prosti strel, s katerim je svojo ekipo popeljal v vodstvo. To je bil šesti gol nekdanjega nogometaša Maribora v tej sezoni belgijskega prvenstva, dodal je še sedem asistenc.

Zeleno-črni so z minimalno prednostjo odšli na odmor, v 55. minuti pa so Elsnerjevi varovanci izenačili, v polno je meril Nicolas Raskin. Sledila je infarktna končnica. V sodniškem dodatku je za vodstvo Standarda zadel branilec Moussa Sissako in zdelo se je, da bodo domači prišli do zelo pomembne zmage v boju za evropska tekmovanja. A zadnjo besedo je imel VAR, zaradi zares milimetrskega prepovedanega položaja je bil zadetek razveljavljen in tekma se je končala za 1:1.

Luka Elsner je bil po tekmi popolnoma razjarjen: “Sem nervozen in zelo jezen. Sodnik ni dvignil zastavice, pri VAR-u pa še sam ne vem, od kod so potegnili te črte. To enostavno ni prepovedan položaj. Nihče, ki ima rad nogomet, ne more razumeti te odločitve.”

Standard je trenutno na 13. mestu belgijskega prvenstva, Cercle Brugge pa je osmi – to je tudi mesto, ki še prinaša evropske kvalifikacije. Pred Elsnerjevo četo imajo zeleno-črni šest točk prednosti.