Verbič poskrbel za slabo voljo Šimundže

Nogomet 1. Feb 202219:13 1 komentar

Ludogorec, ki ga je pred tedni prevzel slovenski strokovnjak Ante Šimundža, je na ponedeljkovi pripravljalni tekmi visoko izgubil proti kijevskemu Dinamu (4:1).

Bolgarski prvaki so na svoji četrti pripravljani tekmi doživeli visok poraz. Pravo lekcijo jim je odčital ukrajinski velikan Dinamo, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Benjamin Verbič. Ravno slovenski napadalec je poskrbel, da je Ludogorec že v 15. minuti igral z igralcem manj, ob tem pa izsilil še enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Denis Garmaš.

Kijevčani so lepi podaji Verbiča in nekoliko srečnem zadetku Vitinhe na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov, številčno prevlado pa so kronali tudi v drugem polčasu.

Vsi zadetki med Ludogorcem in kijevskim Dinamom:

Že v tretji minuti drugega dela je na 3:0 povišal Mikola Šaparenko, četrti zadetek Dinama pa je zabil Ilja Škurin. Za edini zadetek bledih Bolgarov je z enajstmetrovke dosegel Kiril Despodov.

Verbič je za Dinamo igral samo v prvem polčasu, Žan Karničnik pa je za Ludogorec igral do 75. minute.

Dan kasneje popravili vtis

Bolgarski prvaki so v torek odigrali še eno prijateljsko srečanje. Z 1:0 so premagali gruzijski Dinamo iz Tbilisija. Srečanje je v 71. minuti odločil Senegalec Stephane Badji.

Ludogorec je na petih pripravljalnih tekmah dobil dve tekmi, dvakrat je remiziral, klofuto mu je prisolila le Verbičeva ekipa.

Zares bo šlo 13. februarja

Bolgarsko prvenstvo se bo nadaljevalo 13. februarja, nasprotnik Ludogorca pa bo Arda. Šimundža je ekipo prevzel na vrhu lestvice. Trenutno in Ludogorec dve točki več (42) kot drugouvrščeni CSKA iz Sofije (40).