Vombergar je v treh minutah postal veliki junak San Lorenza

Nogomet 31. Jul 20220:51 > 7:43 0 komentarjev
Andres Vombergar. FOTO: Jure Banfi.

Andres Vombergar, nekdanji argentinski napadalec Olimpije slovenskih korenin, je že ob debiju v dresu argentinskega velikana San Lorenza navdušil tamkajšnje navijače in za prvi gol v dresu novega kluba potreboval tri minute. Z njim je svoji ekipi prinesel zmago na zahtevnem gostovanju.

San Lorenzo, ki je po 11 odigranih prvenstvenih tekmah pri sredini lestvice, je gostoval pri Argentinos Juniors, ki se bori za naslov.

Andres Vombergar, ki je pred kratkim okrepil 15-kratnega argentinskega prvaka, je na igrišče vstopil v 87. minuti. Takrat je bil izid 0:0, potem pa je nekdanji napadalec Olimpije v zadnji minuti zabil edini gol na tekmi in postal veliki junak svoje ekipe.

Pri San Lorenzu so se Argentincu s slovenskimi koreninami in tudi državljanstvom – odigral je tudi eno tekmo za B slovensko reprezentanco -, na Twitterju po tekmi poklonili tudi z napisom v slovenskem jeziku “Norim se.” No, vsaj poskusili so.

Vombergar, ki je za Olimpijo odigral 71 tekem in zabil 29 golov, z Ljubljančani pa bil leta 2018 slovenski prvak, je v San Lorenzo iz mehiškega San Luisa prestopil pred nekaj dnevi.