Obrambi Angleža, ki se jima čudi svet. Pa ni niti vratar

Nogomet 4. Dec 202111:25 > 11:27 0 komentarjev

V 43. minuti derbija za vrh v drugih angleški ligi med Fulhamom in Bournemouthom je za potezo tekme poskrbel kapetan gostov Steve Cook, ki je v s požrtvovalnima potezama v razmaku nekaj desetink sekunde navdušil svet.

V nogometnem svetu velikokrat slišimo puhlico “treba se bo metati na glavo, če želimo do rezultata”, no, na derbiju med Fulhamom in Bournemotuhom smo videli vsaj približek tega. Kapetan gostov Steve Cooke je naprej s telesom ubranil strel Aleksandra Mitrovića, nato pa še Fabia Carvalha, vratarju Marku Traversu ni bilo treba niti posredovati.

Vodilni ekipi druge angleške lige sta se sicer razšli brez zmagovalca (1:1). Goste je v 46. minuti v vodstvo popeljal Dominic Solanke, v 84. minuti pa je za londonsko ekipo izenačil Abdul-Nasir Adarabioyo.

Po 21. krogih ima Fulham kot vodilna ekipa na lestvici 44 točk, eno manj pa ima Bournemouth, za obe ekipi je bil to že tretji zaporedni remi, a pred tretjim QPR (35) imata še vedno devet oziroma osem točk prednosti.