1. DOL: Prvaki osvojili Kamnik

Odbojka 2. Okt 202122:45 > 03. Okt 2021 16:09 0 komentarjev

Branilec naslova, Merkur Maribor je sezono začel z odmevno zmago v Kamniku. Domači so dobili prvi niz, nato je četa Sebastijana Škorca dvignila nivo igre in preobrnila izid ter slavila s 3:1 v nizih. ACH Volley je po mučenju v prvem nizu strl Panvito, Salonit je bil boljši od Krke, Črnuče pa so slavile v Kranju.

Že uvodni krog 1. DOL za moške je postregel z odlično predstavo Kamničanov in Mariborčanov. V odličnem vzdušju je na veselje domačih gledalcev razburljiv prvi niz pripadel Kamničanom s 34:32. To pa je prebudilo letos spremenjene Štajerce (moštvo sta pred sezono zapustila Rok Možič in Alen Šket), ki so zanesljivo dobili drugi niz na 18.

Tudi tretji niz so bolje začeli gostje, povedli s 16:12, a nato dovolili Calcitu, da se vrne v dvoboj. Več zbranosti pa so v zaključku vseeno prikazali državni prvaki in prišli do vodstva z 2:1 v nizih (26:24). Četrti niz se je ves čas nagibal na stran Štajercev, ki so vodili že za pet točk (12:7). Toda trdoživi domačini se niso dali in nekajkrat vrnili na vsega točko (15:16). S štirimi zaporednimi točkami so prvaki prišli do velike prednosti, nato pa zapravili kar štiri zaključne žoge, preden so zapečatili zmago.

Zadnja točka na derbiju v Kamniku:

Pri domačih sta izstopala Jan Klobučar z 22 in Danilo Pavlović z 21 točkami, pri gostih pa se lahko z najboljšim izkupičkom kroga pohvali Ahmed Ihbajri. Libijec je bil nerešljiva uganka za domačine, dosegel pa je kar 29 točk.