Slovenci so nazaj, padla je tudi Kitajska

Odbojka 12. Jun 20221:10 > 15:49 0 komentarjev

Manj kot 24 ur po obračunu z Avstralijo je slovenska odbojkarska reprezentanca s 3:1 v nizih ugnala tudi Kitajsko in se vrnila v boj za uvrstitev med osem najboljših reprezentanc v Ligi narodov (VNL).

Četa Marka Lebedewa je Ligo narodov v brazilski prestolnici začela z dvema porazoma. Najprej jo je gladko premagala ZDA, sledil je poraz proti domačinki Braziliji, nato pa so se vrnili v igro z zanesljivo zmago proti Avstraliji, uspeh proti kengurujem pa so potrdili še na zadnji tekmi v Brasilii z zmago nad Kitajsko.

Slovenci so prot azijski zasedbi blesteli v prvih dveh nizih in ju tudi zanesljivo dobili, v tretjem pa so popustili, Kitajci pa so hitro izkoristili slabšo predstavo slovenskih odbojkarjev in znižali na 1:2.

Kitajci so pretili tudi v četrtem nizu. Vodili so praktično vse do končnice niza, tudi z 22:20, zadišalo je po petem nizu, a Slovenci se niso dali in se vrnili v velikem slogu in tekmo po štirih nizih obrnili sebi v prid (27:25).

S 16 točkami je bil pri Sloveniji ponovno najbolj učinkovit Rok Možič, izkazala pa sta se tudi povratnika v reprezentanco Mitja Gasparini s 13 točkami in Danijel Koncilja z 10. Pri Kitajcih je z 20 točkami navdušil Jingyin Zhang.

Vrhunci s tekme med Slovenijo in Kitajsko:

Kdaj se nadaljuje akcija?

Liga narodov se za slovenske odbojkarje nadaljuje na Filipinih. Med 21. in 26. junijem jih čakajo štiri zahtevne tekme proti Nizozemski, Argentini, Italiji in Japonski.