Plaz zasul tudi prvake, Carolina zavezala kravato

Hokej 11. Feb 20227:20 > 7:21 0 komentarjev

Hokejisti Colorada Avalanche so potrdili, da so trenutno najboljša ekipa v ligi NHL. Pred domačimi gledalci so s 3:2 premagali tudi branilce naslova Tampa Bay Lightning in prišli še do 33. zmage v sezoni. Zdaj imajo 70 točk, eno več kot vodilna ekipa Florida, vodilna ekipa vzhodne konference.

Gole so k zmagi prispevali Gabriel Landeskog, Devon Toews in Valerij Ničuškin. Za Tampo, eno najboljših ekip vzhoda, pa sta zadela Nikita Kučerov in Brayden Point.

Čeprav je Tampa v zadnjih malo več kot treh minutah tekme iz igre potegnila vratarja Andreja Vasilevskija, ji ni več uspelo premagati Darcyja Kuemperja.

Na tekmi dveh vrhunskih ekip lige se je floridska ekipa po golu Pointa približala na 2:3 proti koncu druge tretjine, nato pa nobeni ekipi kljub napeti in dinamični predstavi ni več uspelo zadeti.

Vrhunci s tekme med Coloradom in Tampo:

Teniška zmaga hurikanov

Na tretjem mestu lige so Carolina Hurricanes, ki so tokrat v Bostonu kar s 6:0 odpravili kosmatince iz Bostona. Z dvema goloma je izstopal Sebastian Aho, vratar Frederik Andersen pa je zbral 34 obramb in ohranil mrežo nedotaknjeno.

Andrej Svečnikov je dodal zadetek in dve podaji, med strelce so se vpisali še Vincent Trocheck, Brett Pesce in Jordan Staal, Teuvo Teravainen pa je ekipi iz Severne Karoline pomagal s tremi podajami.