Nizozemci ekspresno odpravili oslabljene Slovence

Odbojka 21. Jun 202210:35 > 16:26 1 komentar

Za slovensko moško odbojkarsko reprezentanco se drugi turnir lige narodov v Quezon Cityju na Filipinih ni začel po željah. Močno oslabljeni, večer pred prvo tekmo so ostali brez s covidom okuženih korektorja Tončka Šterna in libera Janija Kovačiča, niso bili kos reprezentanci Nizozemske, ki je bila boljša s 3:0 (17, 20, 24).

Dvorana Sart Araneta Coliseum, gledalcev 1450, sodnika: Kang (J. Kor), Ebrahim (Bah).

Slovenija: Pajenk 6, Kozamernik 6, Košenina, Bošnjak, Vinčić, Štalekar, Koncilja 8, Klobučar, Ž. Štern 11, Ropret 2, Urnaut, Možič 12.

Nizozemska: Keemink 1, Ter Horst 12, van der Ent 3, Jorna, Plak 1, Ottevanger, van Tilburg, Tuinstra 13, Abdel-Aziz 18, van Solkema, Parkinson, Andringa, Wiltenburg 4.

Brez pomoči korektorja Tončka Šterna in prostega igralca Janija Kovačič, tega je na položaju zamenjal Alan Košenina, je bil začetek Slovenije precej neodločen. Nizozemci so že uvodoma povedli s 6:3, v nadaljevanju pa tudi na račun napak in slabšega sprejema igralcev na nasprotni strani mreže svojo prednost le še povečevali. Sredi niza so prvič povedli za plus pet (15:10), še točko višja pa je bila njihova prednost ob vstopu v končnico. Niz so dobili prepričljivo, s kar 25:17.

Precej bolj izenačeno je bilo nadaljevanje dvoboja, saj sta se reprezentanci dolgo izmenjavali v vodstvu. Po napaki Nizozemcev na servisu in točki Žiga Šterna je Slovenija prvič na tekmi povedla za dve točki (11:9), a če se je že zdelo, da se ji bo uspelo odlepiti, je Nizozemska odgovorila z delnim izidom 3:0 in na tehnični odmor odšla z vodstvom 12:11. Po njem so se igralci selektorja Marka Lebedewa le nekoliko sprostili in izid znova zasukali (16:13), vendar jih je nasprotnik še enkrat več ujel pri 19. točki. V končnici Slovencem ni šlo nič od rok, kar je Nizozemska izkoristila in dobila še drugi niz (25:21).

Slaba igra Slovenije se je nadaljevala tudi v tretjem nizu, ki je bil tudi zadnji. Podobno kot drugi je bil tudi ta izenačen, pa čeprav so imeli pobudo nizozemski odbojkarji. Tehtnica na slovensko stran se je naposled le prevesila po tehničnem odmoru, ko so evropski podprvaki povedli s 15:14. A ko je bilo najpomembneje, so se Slovencem znova zatresla kolena. Pri izidu 22:20 so zapravili dve točki prednosti, v najbolj napetem zaključku na tekmi pa morali še enkrat več priznati premoč.

Nizozemci so tako prekinili serijo porazov na medsebojnih tekmah, ki se je začela na evropskem prvenstvu leta 2015.

Za Slovenijo, ki je slabo odigral predvsem druge polovice nizov, je to tretji poraz na peti tekmi v ligi, na turnirju v Brasilii so morali priznati premoč tudi Brazilcem in Američanom.

“Definitivno smo po napredku na zadnjih tekmah danes pričakovali drugačen rezultat, ampak presekali sta nas okužbi s covidom-19. V zadnjem trenutku sem moral menjati postavo, z njo smo opravili le en kratek trening. Tudi Urnaut in Vinčić še nista stoodstotna, tako da smo bili v težkem položaju. Vseeno pa smo pričakovali, da bomo pokazali boljšo predstavo, bolje reševali določene reči v napadu, bolje servirali, toda ritma nismo našli. Jutri imamo prost dan, s posnetki bomo imeli priložnost analizirati napake in jih popraviti, da bomo proti Argentini boljši,” je po tekmi dejal selektor Mark Lebedew.