Pogreb Italijanov, preživela le Perugia (VIDEO)

Liga prvakov 16. Mar 202323:30 > 17. Mar 2023 12:17 1 komentar

V ligi prvakov so znani prvi trije polfinalisti. Pričakovano je četrtfinalne boje od slovenskih predstavnikov "preživel" le Gregor Ropret.

Berlin po domačem porazu v Perguii ni imel česa izgubiti in na povratni tekmi tudi povedel z 2:1 v nizih. Vseeno italijanski velikan ni dopustil presenečenja in se z zmago s 3:2 gladko uvrstil med štiri najboljše.

Gregor Ropret je tudi povratni obračun bolj kot ne spremljal z rezervne klopi. V petem nizu, ki ni odločal o ničemer več, je enkrat prišel na servis, pri Berlinu pa v kadru ni bilo Saše Štalekarja.

Konec Evrope je tudi za Friedrichshafen in slovenska reprezentanta Dejana Vinčića in Žigo Šterna. Poljski Jazstrezbski je bil tudi na drugi tekmi za razred boljši, Nemcem ni pustil niti častnega niza. Štern je dosegel šest točk, Vinčić pa je ostal brez.

Pravo dramo smo spremljali v tretjem sredinem obračunu. Lube je lovil velik zaostankom za Halkbankom. Italijanskem prvaku je uspelo tekmo popeljati v zlati niz, kjer so bili s 15:12 boljši Turki. Civitanovi ni pomagalo niti 32 točk Ivana Zajceva, pri Halkbanku je bil s 26 točkami najučinkovitejši Nimir Abdel Aziz.

V četrtek smo dobili še zadnjega polfinalista. V Trentu je v ponovitvi finala Trentino doma slavil s 3:2 proti Zaksi, kar je pomenilo, da bo o potniku v polfinale odločal zlati niz. V njem so bili prepričljivo boljši branilci evropskega naslova, odbojkarji Zaksa. Poljaki ostajajo v igri, da ubranijo naslov. Pri Zaksi je z 27 točkami blestel Lukasz Kaczmarek, Trentino pa je gnal naprej bolgarski veteran Matej Kazijski z 28 točkami.