Spektakularen zadetek Kopitarja za novo visoko zmago Kraljev

Hokej 18. Feb 20237:00 0 komentarjev
Anže Kopitar
Anže Kopitar je v tej sezoni dosegel že 48 točk. Foto: Profimedia

Hokejisti Los Angeles Kings so vroči kot žerjavica. Odlično formo so potrdili tudi v noči iz petka na soboto, ko so Anaheim zrušili s 6:3. Z zadetkom in podajo se je izkazal tudi kapetan Kraljev Anže Kopitar.

#related-news_0

Kralji so potrdili vlogo favorita in prišli do tretje zmage v nizu, s katero so se na zahodu vodilnemu Dallasu približali le na tri točke zaostanka. V pacifiški diviziji imajo le točko manj od Vegasa, kar le govori o tem, da se fantje iz Los Angelesa v tej sezoni je šalijo.

V mirni prvi tretjini so Kralji zabili le en zadetek, ko je po podajah zadel Alexa Iafalla in Kevina Fiale zadel Blake Lizotte.

V drugi tretjini je na 1:1 izenačil Kevin Shattenkirk, kljub temu pa so na drugi odmor na tekmi gostje iz Los Angelesa spet odšli s prednostjo zadetka. Kralje sta v novo lepo vodstvo popeljala Viktor Arvidsson in po podaji Anže Kopitarja Adrian Kempe.

Podaja Kopitarja:

Anaheim se ni dal. V začetku zadnjega dela je za nekaj drame poskrbel Mason McTavish, ko je znižal na 2:3. Sedem minut kasneje je domače upe znova zmanjšal na minimum slovenski Kopitar, ki ob igralcu več zadel spektakularen zadetek.

Zadetek Kopitarja:

Rački so še odgovorili zadetkom Franka Vatrana, a za preobrat jim je zmanjkalo moči. Kralkem sta na koncu visoko zmago s 6:3 zagotovila Arvidsson v igri z igralcem več, Fiala pa je končni izid postavil v prazno mrežo. Anaheim je izgubil še četrtič zapored.