Verona postaja trdnjava, njen vladar pa Rok Možič

Odbojka 5. Feb 202221:46 > 06. Feb 2022 9:47 0 komentarjev
Rok Možič Foto: Verona Volley

Verona je v 20. krogu prve italijanske odbojkarske lige prišla do tretje zaporedne zmage. V domačem AGSM Forumu je v infarktni tekmi s 3:2 v nizih šokirala odlični Milano. Junak obračuna pa je bil ponovno kdo drug kot Rok Možič.

Milančani so v Verono prispeli kot veliki favoriti, stavnice domačim niso pripisovale veliko možnosti, a Rok Možič in soigralci so še enkrat več dokazali, da lahko pred domačimi gledalci premagajo vsakogar.

Gostje so sicer suvereno dobili prvi niz s 25:17, a domačini so na krilih ponovno fantastičnega slovenskega reprezentanta hitro vrnili s 25:15. V tretjem nizu so spet zobe pokazali Milančani in še drugič povedli, a obračuna še zdaleč ni bilo konec.

Verona je četrti niz dobila s 25:23, o končnem zmagovalcu pa je odločal skrajšan peti niz. Tudi v njem je šlo na nož, odločale so malenkosti, vseeno pa so na koncu po točki 20-letnega Možiča slavili domačini.

Vrhunci s tekme med Verono in Milanom:

Blestel tudi v bloku in na sprejemu

Verona je na devetih domačih tekmah dobila še sedmo tekmo ter pokazala, da Forum postaja prava trdnjava, njen nesporni vladar pa mladi Mariborčan, ki je ob fantastičnem izkoristku v napadu – 63 odstotkov (20/32) – proti Milanu dosegel kar 26 točk, ponovno je blestel tudi v bloku.

Od šestih blokov Verone jih je Slovenec zabeležil štiri. Verona je dve točki dosegla tudi z začetnim udarcev, obe je dosegel Možič, z enim je poskrbel tudi za zmago v petem nizu s 23:21 ter eksplozijo v Forumu. Tudi na sprejemu ni naredil nobene napake. Sprejel je vseh 23 žog, ki so jih z začetnim udarcem na stran Verone poslali Milančani in imel kar 57-odstotkov idealni sprejem. Njegova daleč najboljša predstava na sprejemu v tej sezoni.

Verona se je po novi, osmi zmagi v sezoni povzpela že na osmo mesto na lestvici.