PLT: Tabor z igralcem manj Celju prizadejal prvi poraz letos

Nogomet 5. Avg 202219:28 > 06. Avg 2022 11:34 0 komentarjev

S petkovim obračunom med Taborom in Celjem se je začel četrti krog nove sezone Prve lige Telemach. Tako grofi kot tudi Sežanci so iskali prvi zmago letos, tri točke in zmage med elito po dolgem času so se veselili varovanci Dušana Kosića. Celjani so doživeli prvi poraz letos, pa čeprav so večji del drugega polčasa igrali z igralcem več.

V uvodni obračun četrtega kroga sta obe ekipi vstopili z željo po prvi zmagi v novi sezoni Prve lige Telemach. Vseeno so na gostovanje z nekoliko boljšo popotnico prišli Celjani, ki so na prvih treh tekmah trikrat remizirali. Na drugi strani so varovanci Dušana Kosića zbrali le eno točko ob dveh porazih.

V prvem polčasu nismo videli veliko priložnosti. Še najbližje vodstva so prišli grofje, ki so imeli v 12. minuti veliko priložnost, toda Gregor Bajde je bil premalo natančen, domači vratar Jan Koprivec je njegov strel ubranil.

Tekma se je povsem razživela v drugem polčasu. Najprej so zapretili nogometaši Tabora, že naslednjo minuto pa so odgovorili Celjani, toda nihče ni uspel zatresti nasprotnikove mreže. V 54. minuti je Žiga Ovsenek prejel drugi rumeni karton na srečanju, posledično so domačini ostali le z desetimi igralci v polju.

Celjani so z igralcem več nato prevzeli pobudo, imeli nekaj lepih priložnosti, vendar kljub terenski premoči niso našli poti mimo domačega vratarja. Sledil je hladen tuš za goste. V 84. minuti je Jakoslav Stanković izkoristil najlepšo priložnost na srečanju za Tabor in varovanci Dušana Kosića so se veselili prve zmage v novi sezoni, na drugi strani pa Celjani še naprej ne najdejo poti do zmage.

Zadetek za zmago Tabora:

Rožman je bil nekoč to, kar je Grabić danes …

… najbolj perspektiven trener v slovenskem nogometnem prostoru namreč. Čeprav je Grabić starejši od Rožmana, je slednji kariero seveda začel zelo zgodaj in morda se zdi, da je vrhunec (vsaj tega prvega obdobja) že dosegel. Trener Brava je bil na drugi strani poleti tarča tudi kakšnega višje rangiranega prvoligaša, a je naposled ostal v Spodnji Šiški, kjer letos gradi nekoliko drugačen, bolj napadalno usmerjen Bravo, kot smo ga poznali. Domžalčani pa še vedno lovijo prvo zmago, ki se jim je zaradi padca energije v zadnjih 20 minutah izmuznila proti Taboru. Če kdo, pa zna ravno Bravo kaznovati vsak padec ritma v igri nasprotnika.

V prvenstvu so Domžale na zadnjih treh tekmah Bravo vselej premagale brez prejetega zadetka. V tem nizu je kar štirikrat v polno meril Arnel Jakupović.

Malokdo je verjel, da bodo tekmo na lestvici dočakali pred Muro

Radomljani pod vodstvom Nermina Bašića še naprej dokazujejo, da niso muha enodnevnica. Mlinarji so v tej sezoni neporaženi, še več, za pasom imajo že skalpa Maribora in Gorice ter na lestvici v hrbet gledajo le Olimpiji. Mura je na drugi strani po evropskem razočaranju zapravila še prednost treh zadetkov v Celju, kar pomeni, da trener Damir Čontala tekme zagotovo ne pričakuje ravno v popolnem miru. Morebiten nov spodrsljaj prekmurskega ponosa bi namreč močno, močno stresel njegov stolček. Tokrat prostora za rotacije, ki jih je mladi trener črno-belih opravljal tudi zaradi evropskega ritma, ne bo.

Tekme Radomelj in Mure so bile lani pravi magnet za gledalce. Na štirih obračunih je namreč padlo kar sedemnajst golov!

Olimpija pred derbijem že dolgo ni bila v vlogi favorita

Četrti krog prinaša tudi prvi večni derbi sezone. Vanj v vlogi favorita vstopa Olimpija. Ne le zato, ker je prva na lestvici, ampak tudi zato, ker je v taboru Ljubljančanov trenutno, pa naj se to sliši še tako neverjetno, bolj mirno kot v taboru Maribora. Vijolice so v zadnjem tednu izgubile trikrat zapored, na prvih treh prvenstvenih tekmah sezone pa prejele kar sedem golov. Olimpija ni niti enega. Štajerci torej na derbiju celijo globoke rane uvoda sezone, zmaji pa bodo iskali način, kako že po štirih krogih večnim rivalom na lestvici pobegniti za velikih devet točk.

Na zadnjem derbiju je Maribor prekinil devet tekem trajajoč niz brez zmage na tekmi vseh tekem (1:0). Odločil je Ognjen Mudrinski.

Po letu premora bo nogometna Primorska znova na nogah

Derbiji med Koprom in Gorico so imeli v preteklosti velik, velik draž. Potem, ko sta se oba kluba v zadnjih letih soočala s številnimi težavami, je obračun sicer nekoliko izgubil prestižni značaj, a prepričani smo lahko, da bo tokrat v goriškem športnem parku motivacija znova na najvišjem možnem nivoju. Vrtnice iščejo točke, ki bi jih čim prej oddaljile od cone izpada in prinesle mirnejše nadaljevanje sezone. Ambicije kanarčkov pa so tako ali tako jasne, znova se želijo boriti za sam vrh prvenstvene lestvice. In v teh ambicijah tekmece, kakršen je Gorica, enostavno moraš premagati.

Primorski derbiji so vselej precej izenačeni. Že od leta 2015 se ni zgodilo, da bi imela tekma dvakrat zapored istega zmagovalca, takrat je to uspelo Kopru. Zadnji derbi se je sicer končal brez golov.