PLT: Parris pokvaril vrnitev Simona Rožmana

Nogomet 12. Feb 202219:55 > 13. Feb 2022 13:14 1 komentar
S Kaheemom Parrisom je Kopru uspel sijajen posel na nogometni tržnici. Njegova cena je iz nekaj tisočakov narasla na milijonsko številko.

V enem izmed vrhuncev 21. kroga Prve Lige Telemach je Koper po preobratu ugnal Celje z 2:1. Prvi mož Primorcev je bil Kaheem Parris z dvema zadetkoma. Odločilnega, pravo bombo v mrežo Metoda Jurharja, je dosegel v 85. minuti in Koper popeljal nazaj na vrh. V nedeljo sta na vrsti še dve tekmi. Vse oči bodo uprte v večni derbi, na delu pa bo tudi Mura.

Tekmeca, ki se bosta aprila merila za nastop v finalu pokalnega tekmovanja, sta razmerje moči preverila v uvodu spomladanskega dela lige. Celjani, ki jih je po povratku na klop grofov vodil še pred nekaj meseci trener Maribora Simon Rožman, so bolje začeli in povedli prek Esterja Soklerja.

Vseeno to na koncu ni bilo dovolj niti za točko. Tehtnica se je po zaslugi dveh prekrasnih zadetkov Jamajčana Kaheema Parrisa nagnila na stran Primorcev, ki so vsaj začasno ponovno skočili na vrh lestvice. Grofi so doživeli enajsti poraz v sezoni in zasedajo sedmo mesto.

Zadetek za zmago Kopra:

Domžalčani so se rešili

Prvo sobotno tekmo v Domžalah so nekoliko bolje začeli domačini, ki so bili v prvi polovici prvega polčasa podjetnejši. Toda povedli so nogometaši Tabora, v 35. minuti je goste v vodstvo popeljal Vid Koderman. Drug polčas so bolje začeli gostje, ki so imeli še nekaj priložnosti, a nato je sledila izključitev Tila Mavretiča in Domžalčani so prevzeli pobudo.

Izenačujoči zadetek:

Terensko in igralsko premoč so domači kronali v 79. minuti po avtogolu Kevina Grobryja prišli do izenačenja. Do konca tekme so imeli oboji še nekaj priložnosti, toda na koncu je prišlo do delitve točk, s katero bodo verjetno bolj zadovoljni gostje.

Zmaga za priključek k vrhu, poraz pomeni padec v sivino

Dogajanje se bo nadaljevalo v nedeljo na Fazaneriji. Mura drugega dela sezone ni začela idealno. V pravi šahovski partiji v Stožicah je Damir Čontala izgubil igro z Dinom Skendrom. Prekmurcem manjka živahnost v napadu, popravni izpit pa prihaja že z domačo tekmo proti Bravu. “Velike razlike med nami in Olimpijo ni bilo. Z nekaj več osredotočenosti ob prekinitvah in boljših zaključkih … Nismo bili daleč od točke in mislim, da bi si jo lahko priigrali,” je v sredo razmišljal novi strateg črno-belih. Za debitanta med slovensko elito bi bila prva zmaga vredna zlata.

Bravo je bil tudi med zimo takšen, kot smo ga vajeni. Preudaren, pragmatičen, a še zdaleč ne neambiciozen. “Evropa pred začetkom sezone ni bila cilj, a če bomo blizu, bomo seveda napadli tudi to,” razmišlja trener Šiškarjev Dejan Grabić. Če bi Bravo iz Murske Sobote odnesel vse tri točke, bi se (znova) zelo približal vrhu lestvice. V nasprotnem primeru pa … Sezona Šiškarjev je za zdaj presežek. V taboru Ljubljančanov si zagotovo želijo, da tako tudi ostane.

Večni derbi – pričakujemo previdnost, upamo na norost

Ozadje tokratnega derbija smo precej na široko že orisali. Kar se tiče dogajanja na igrišču pa resnici na ljubo pričakujemo zelo previden obračun dveh strategov, ki se zavedata, da poraz odnaša precej več, kot prinaša zmaga. Četudi največja v slovenskem nogometu. “To je draž derbijev. Da se ekipe nadigravajo. Ni tako, da se zmagovalca išče pri ekipi, ki je manj slaba, ampak obratno. Za slovenski nogomet je to, da bo derbi dober, zagotovo plus,” sicer napoveduje Dino Skender. Upamo, da bo res tako.

“Najbolj pomembno je, da tekme ne izgubimo. Ampak moramo zadovoljiti tudi navijače. Sigurno računamo na zmago, vse pa bo odvisno od tega, kako bo tekma potekala,” v svojem slogu napoveduje Radovan Karanović. Navijačev Maribora ni prepričal z atraktivnostjo, ampak z rezultati. In ti so, kakorkoli obrnemo, najbolj pomembni. Zmaga vijolicam prinaša precej mirno nadaljevanje prvenstva, poraz lahko celo odnese prvo mesto. Na kocki je veliko.

Takoj na začetku pomladi prihaja tekma sezone

Z vidika Aluminija in Radomelj v tej sezoni ne bo več prav veliko pomembnejših tekem, kot bo ponedeljkova v “šumi”. Ekipi se na vsak način želita rešiti zadnjega mesta, čeprav imajo v Kidričevem še bolj ambiciozne načrte. “Za nas je to tekma kot vsaka druga. Ni odločilna. V naši izenačeni ligi si hitro zgoraj ali spodaj. Je pa ta tekma pomembna z vidika samozavesti. Trenerji si vedno želimo dobrega štarta, s katerim se lahko ekipa napije od samozavesti in ji je zato v nadaljevanju lažje,” pred obračunom zadnjeuvrščenih ekip razmišlja trener Aluminija Oskar Drobne.

V Radomljah so po tesnejših vezah s splitskim Hajdukom ekipo po napovedih okrepili z nogometaši, ki ne dobivajo priložnosti v ponosu Dalmacije. Mlinarji imajo tudi novega trenerja, Roka Hanžiča je zamenjal Nermin Bašić. “V nogometu so cilji vedno dolgoročni. Trenutno se vidim v Radomljah. Res si želim, da bi klub napravil velik korak tako v rezultatskem kot v organizacijskem smislu. Želel bi si rasti skupaj s klubom,” ob prevzemu mesta glavnega trenerja razmišlja novi trener Radomelj. A da si lahko dolgoročen uspešen, potrebuješ kratkoročne rezultate. Poraz v Kidričevem bi namreč rumeno-črne postavil v zares nezavidljiv položaj.