Ante Šimudža ukanil velikega Joseja Mourinha

Liga Europa 8. Sep 202223:00 0 komentarjev
Takole sta se novembra leta 2014 v Mariboru rokovala Jose Mourinho in Ante Šimundža. FOTO: Guliverimages.

Ante Šimundža se je v uvodnem krogu skupinskega dela lige Evropa razveselil prestižne zmage proti Romi Joseja Mourinha. Slovenski trener na klopi bolgarskega Ludogorca je bil od lanskega zmagovalca konferenčne lige boljši z 2:1 (0:0).

Ante Šimundža je, odkar je v začetku leta prišel v Ludogorec, z njim osvojil prvenstvo in bolgarski prvak, toda v Razgradu so ga pripeljali predvsem zaradi tega, ker si koraka naprej želijo v Evropi. V ligo prvakov se nekdanjemu trenerju Maribora in Mure ni uspelo uvrstiti, v ligo Evropa pač.

Slovenski trener je s svojo zasedbo v prvem krogu skupinskega dela drugorazrednega evropskega tekmovanja gostil Roma, ki jo vodi sloviti Portugalec Jose Mourinho in prišel do prestižne zmage z 2:1. Bolgari so se treh točk razveselili v izdihljajih rednega dela, potem ko je za 2:1 v 88. minuti zadel Brazilec Nonato. Le dve minuti pred tem je sicer Roma izenačila prek Elderja Shomurodova, medtem ko je prvi gol za domače v 72. minuti vpisal Cauly. Ludogorec je sicer do uspeha prišel brez pomoči slovenskega reprezentanta Žana Karničnika, ki pa ga klub za tekmovanje ni prijavil.

Tim Matavž prečrtan, Horvat zastreljal enajstmetrovko

V skupini A je Žugelj, ki ni dobil priložnosti za igro, s svojo norveško ekipo na gostovanju na Nizozemskem prišel do točke, potem ko je povedel v 44. minuti z golom Alberta Gronbaeka, Nizozemci pa so izenačili v 63. minuti prek Codyja Gakpoja. Na drugi tekmi skupine je Zürich doma proti Arsenalu izgubil z 1:2. Zmagoviti gol je v 62. minuti zabil Eddie Nketiah. Podal mu je Marquinhos, ta naveza je sicer poskrbela tudi za prvi zadetek, le da je bil strelec Marquinhos.

V skupini B je Fenerbahče, pri katerem Miha Zajc ni vstopil v igro, proti Dinamu iz Kijeva zmagal po tem, ko je v 92. minuti zadel Michy Batshuayi. Gustavo Henrique pri domačih in Viktor Cigankov sta bila preostala strelca na tekmi. AEK Larnaka je na drugi tekmi skupine proti Rennesu izgubil z 1:2, Lorenz Assignon je za goste dosegel zmagoviti gol v 94. minuti.

Graški Sturm, pri katerem sta Stanković in Horvat igrala do 78. minute, slednji pa je v 42. minuti zapravil najstrožjo kazen, je Midtjylland ugnal po zaslugi gola Emanuela Emeghe v osmi minuti. Avstrijci so od 73. minute igralci z igralcem manj. Na drugi tekmi skupine je Lazio s 4:2 odpravil Feyenoord. Matias Vecino je bil dvakratni strelec domačih, Santiago Tomas Gimenez pa gostov.

Tomi Horvat pri Sturmu v zadnjem času blesti. FOTO: Guliverimages

Omonia je brez Tima Matavža v skupini E gostila Šerif Tiraspol in izgubila z 0:3. Tekma je bila po uri igre prekinjena zaradi navijaških incidentov in posledično podaljšana za skoraj 15 minut. V tej skupini je še Manchester United doma z 0:1 izgubil proti Realu Sociedadu. Edini gol je v drugem polčasu z bele pike dosegel Brais Mendez.