Pomagal ni niti VAR: Raketa za eksplozijo na Goodisonu

Nogomet 7. Dec 20218:09 0 komentarjev

Na zadnji tekmi vročega 15. krog angleškega prvenstva je Everton proti Arsenalu prekinil črno serijo brez zmage. Na Goodison Parku je slavil z 2:1, v sodnikovem podaljšku je srečanje z evrogolom odločil Demarai Gray.

Londončani so sicer v Liverpoolu povedli ob koncu prvega polčasa, ko je zadel Martin Odegaard. Le malce pred tem so domači po pregledu z VAR ostali brez zadetka Richarlisona. Sodniki so dosodili prepovedan položaj. Brazilcu je VAR zaradi prepovedanega položaja odnesel tudi zadetek v 58. minuti.

V 80. minuti pa je tretji Richarlisonov gol le obveljal, ko je v mrežo z glavo pospravil odbito žogo po strelu Demaraija Graya, ki je zadel prečko. V 84. minuti je imel Eddie Nketiah izjemno priložnost za novo vodstvo topničarjev, a je z dveh metrov s strelom z glavo zadel vratnico.

V drugi minuti sodniškega dodatka pa je Everton prišel do zmage (prve po treh porazih), ko je z močnim strelom od daleč zadel Gray. Žoga se je v mrežo odbila od vratnice. V zadnji sekundi tekme je pri gostih še izjemno priložnost za točko z malce premalo natančnim strelom zapravil Pierre-Emerick Aubameyang.