Pomembna zmaga kanarčkov v boju za Evropo (VIDEO)

Nogomet 14. Apr 202322:29 0 komentarjev
Luka Kambić

Nogometaši Kopra so v 31. krogu Prve lige Telemach premagali Gorico z 1:0 (0:0).

Današnji dvoboj se je začel precej mirno brez pravih priložnosti na obeh straneh. Koprčani so bili nekoliko podjetnejši, po desetih minutah igre pa so prišli blizu zadetka. Najprej je po podaji iz kota in zmedi v kazenskem prostoru Gorice na golovi črti posredoval Bernard Karrica, že ob naslednjem predložku pa se je po strelu z glavo Luke Kambiča izkazal vratar Matevž Dajčar.

Kmalu zatem so prvič zapretili tudi Goričani, ko se je Dario Kolobarić sam znašel pred domačo številko 1 Adnanom Golubovićem, a se ta ni pustil premagati. To je bila tudi najlepša priložnost gostov v prvem delu.

Do konca prvega polčasa so imeli več priložnosti domači nogometaši, a ne eni ne drugi niso resneje zapretili na vrata nasprotnika. Tik pred koncem so blizu vodstva prišli Koprčani, a je žoga po strelu Nikole Krajinovića z razdalje zadela vratnico.

Tudi po odmoru so več želje po zmagi kazali domačini, ki so napadalno začeli drugi polčas. Svojo terensko premoč so kanarčki kronali v 61. minuti, ko je Kambič zadel z glavo po predložku z leve strani.

Zadetek, ki je odločil primorski derbi:

Nekaj minut zatem je nevarno s strelom z razdalje poskušal še Matej Palčič, a je žoga zletela mimo leve vratnice. Nato je prvič po odmoru zapretila Gorica, Tino Agić je z glavo meril premalo natančno.

Do konca dvoboja je Gorica lovila izenačenje, toda neuspešno. V sodnikovem podaljšku je po napaki goriške obrambe sam pred Dajčarja prišel rezervist Timothe Nkada, a ni izkoristil podarjene zaključne žogice. Vseeno so Koprčani zadržali minimalno prednost in se pred domačimi navijači veselili 14. zmage letos.

V naslednjem krogu bo Gorica doma gostila ljubljansko Olimpijo, Koper pa odhaja na gostovanje k Radomljam.

Koper – Gorica 1:0 (0:0)

ŠRC Bonifika, sodniki: Borošak, Benc, Šumer.

Strelec: 1:0 Kambič (61.).

Koper: Golubović, Palčič, Mittendorfer (od 32. Bilić), Novoselec, Šimčak, Vešner Tičić (od 82. Benedičič), Correia, Kambič, Požeg Vancaš, Krajinović, Edomwonyi (od 70. minute Nkada).

Gorica: Dajčar, Agić, Mevlja, Ankrah (od 46. Jukić), Karrica, Baruca, Hrka (od 44. Širok), Stankovski (od 77. Vekić), Brekalo (od 67. Mlakar), Kolobarić, Juncaj (od 46. Petrović).

Rumena kartona: Požeg Vancaš; Agić.
Rdeči karton: /.

Potek tekme na Bonifiki:

Konec tekme!

92. minuta: Koper bi lahko na koncu zmagal z 2:0. Po veliki napaki Goričanov, ki so se že predali, je Nkada sam prišel pred Dajčarja, a ga ni uspel premagati. Koprčani so se prijeli za glavo, a k sreči zapravljena priložnost ni bila usodna.

Velika priložnost Nkade:

68. minuta: Koper je bil blizu drugemu zadetku. Z razdalje je poskušal Palčič, a njegov poskus je bil le za nekaj centimetrov nenatančen.

61. mninuta: GOOOL! 1:0! Po lepi podaji Simčaka je z glavo v polno zadel Luka Kambić. Vratar Dajčar je bil tokrat brez moči.

Zadetek Kopra:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta+1: V prvi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu je še enkrat zapretil Koper. Po podajo Požega Vancaša je odlično sprožil Krajinović, a zadel le vratnico. Veliko sreče za Goričane.

Vratnica Kopra:

16. minuta: Zapretili so tudi Goričani! Po lepi podaji Ankraha se je sam pred vratarjem Golubovićem znašel Kolobarić, a zmagovalec dvoboja je bil na koncu koprski vratar.

Kolobarić ni izkoristil lepe podaje:

12. minuta: Dvojna priložnost Kopra. Po strelu Correie so Goričani žogo mukoma izbili z golove črte, nekaj sekund kasneje pa z glavo poskušal še Kambič, a se je z neverjetno obrambo izkazal vratar Dajčar.

Dvojna priložnost Kopra:

7. minuta: Prva pol priložnost na tekmi. Do strela je prišel Krajinović, a vratarju Gorice ni bilo treba posredovati. Žoga je švignila mimo njegove desne vratnice.

Začetek tekme na Bonifiki!

Začetni enajsterici:

Koper: Golubović, Šimčak, Novoselec, Mittendorfer, Palčič, Correia, Krajinović, Vešner Tičić, Kambič, Požeg Vancaš, Edomwonyi

Gorica: Dajčar, Agić, Hrka, Mevlja, Brekalo, Ankrah, Baruca, Stankovski, Karrica, Juncaj, Kolobarić

Pred tekmo:

31. krog s primorskim derbijem odpirata Koper in Gorica. Kanarčki praktično celotno sezono potujejo iz krize v boljše obdobje in nazaj v krizo, kljub nestanovitni formi pa še vedno držijo četrto mesto, ki bi jim ob koncu sezone najverjetneje prineslo nastope v Evropi. Zoran Zeljković upa, da bo tokrat seznam odsotnih nogometašev nekoliko krajši, kot je bil na gostovanju v Mariboru, ko se je na stranskem tiru znašlo za celo enajsterico nogometašev. Zdravstveni karton ni briljanten niti pri Gorici, za katero pa še večjo težavo predstavlja dobra forma Brava in Radomelj. Če želijo vrtnice še upati na to, da si po rednem delu sezone zagotovijo obstanek, potem enostavno morajo nocoj premagati Koprčane.