Presenetljiv razplet kvalifikacij na Madžarskem

Avtomoto 30. Jul 202217:16 > 18:17 0 komentarjev

Britanski dirkač George Russell (Mercedes) je dobil sobotne kvalifikacije pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Madžarske. Za 44 tisočink je prehitel Carlosa Sainza (Ferrari), za še nekaj več pa drugega Ferrarijevega dirkača Charlesa Leclerca. Max Verstappen je bil z Red Bullom šele 10, njegov klubski kolega Sergio Perez pa se sploh ni uvrstil v zadnji del kvalifikacij in zasedel 11. mesto.

Čeprav so vsi pričakovali borbo za najboljši štartni položaj med Ferrarijem in Red Bullom je do svojega prvega najboljšega izhodišča v karieri prišel dirkač Mercedesa George Russell.

V zadnjih sekundah kvalifikacij je postavil najboljši čas in za nekaj tisočink sekunde prehitel oba Ferrarija, ki bosta startala kot drugi in tretji. Družbo v drugi vrsti bo Leclercu delal Britanec Lando Norris (McLaren), ki je v ciljno ravnino pripeljal pred Alpinovima dirkačema, Francozom Estebanom Oconom in Špancem Fernandom Alonsom.

Razočaral je vodilni v skupnem seštevku Max Verstappen, ki je po težavah zasedel šele 10. mesto, še mesto za njim pa se je uvrstil Sergio Perez (Red Bull).

Zadnje trenutki razburljivih kvalifikacij na Madžarskem:

“Presrečen sem, noro. Ko sem prečkal ciljno črto in zagledal številko ena, je bil neverjeten občutek,” se je smejalo odličnemu Britancu, ki je rojaka in klubskega kolega Lewisa Hamiltona prehitel za skoraj osem desetink sekunde. Hamilton je kvalifikacije končal na sedem mestu.

Vrstni red kvalifikacij:

Nedeljska dirka se bo začela ob 15. uri. Pred 13. dirko za točke svetovnega prvenstva na Hungaroringu je v najboljšem položaju branilec lanskega naslova Verstappen, ki ima 63 točk prednosti pred drugouvrščenim Leclercom.