PSG čez Monaco do pokalne lovorike

Nogomet 19. Maj 202123:10 > 23:42 0 komentarjev
Kylian Mbappe je bil junak tekme z golom in podajo. Foto: Guliverimage

Nogometaši PSG-ja so v finali francoskega pokala z 2:0 premagali Monaco in se veselijo 14. naslova v tem tekmovanju. Konec tedna sledi še zadnji krog francoskega ligaškega prvenstva.

V finalu sta se pomerila Paris Saint-Germain in Monaco. Tekma je potekala na največjem francoskem stadionu Stade de France, kjer pa zaradi veljavnih ukrepov ni bilo navijačev. PSG je bil za malenkost boljši tekmec, predvsem pa je znal izkoristiti svoje največje priložnosti.

Prvo so mu nogometaši iz kneževine ponudili sami. V 19. minuti je podaji vratarja Radoslawa Majeckega napako storil branilec Monaca Axel Disasi, do žoge se je dokopal Kylian Mbappe in jo nesebično podal do Maura Icardija, ki mu ni bilo težko zadeti prazne mreže.

Tekmo je odločil zadetek Mbappeja v 81. minuti, ko je po dolgem preigravanju Argentinec Angel di Maria oddal žogo francoskemu napadalcu, ta pa vratarju Majeckemu ni pustil veliko možnosti.

Parižane ta konec tedna čaka še boj za ligaško lovoriko, PSG krog pred koncem zaostaja za vodilnim Lillom za eno točko (80-79), v nedeljo ga čaka gostovanje pri Brestu, Lille pa bo gostoval pri Angersu. Blizu je tudi Monaco, ki se z Lyonom bori za tretje mesto in kvalifikacije za ligo prvakov.