V Ljudskem vrtu se je začelo in končalo slovesno

Nogomet 14. Maj 202222:56 > 23:48 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 35. krogu Prve lige Telemach doma premagali Aluminij s 3:1 (0:1).

Nogometaši Maribora ostajajo z realnimi možnostmi, da osvojijo naslov državnega prvaka. Proti Aluminiju so bili po prvem polčasu v težkem položaju, izgubljali z 0:1, a v drugem polčasu prišli do preobrata, s katerim so začasno, vsaj do ponedeljkove tekme Kopra in Kalcer Radomelj, spet prevzeli vodstvo na prvenstveni lestvici. Hkrati so Kidričane dokončno poslali v drugo ligo.

Tekma se je začela s slovesnostjo. Od mariborskih navijačev se je namreč poslovil legendarni mariborski napadalec Marcos Tavares, ki je dobil nekaj priložnostnih daril, vodstvo kluba pa je javno objavilo, da bo “upokojilo” njegovo številko devet, to na dresu ne bo več nosil nihče, in da bo po njemu poimenovalo zahodno tribuno stadiona Ljudski vrt.

Kljub spodbudnem začetku in nekaj poskusom s streli, pa so do takrat dobro razpoloženi Mariborčani hitro doživeli šok. Borbeni gosti so izvedli protinapad, po desni strani je prodrl Tomislav Turčin, podal žogo pred vrata, kjer se je med dvema mariborskima branilcema do žoge dokopal Nigerijec Chinwendu Johan Nkama in jo z glavo zabil v mrežo. V tem trenutku so imeli domači igralca manj na igrišču, saj se je poškodoval Antoine Makoumbou, Aleš Mertelj, ki je tekmo vodil namesto odsotnega trenerja Radovana Karanovića, pa ga še ni zamenjal.

Po doseženem golu so imeli gosti še eno priložnost, Haris Kadrić je streljal mimo gola, Mariborčani pa so bili najbližje zadetku v 25. minuti, ko je od daleč poskusil Rok Kronaveter, toda vratar David Nwolokor se je izkazal s parado, podobno tisti v peti minuti, ko je preprečil veselje Janu Repasu.

V drugem polčasu je v igro pri Mariboru vstopil Đorđe Ivanović, Srbu se je takoj tudi ponudila priložnost, toda streljal je čez gol, uspešnejši pa je bil v 57. minuti, ko se je za las izognil nedovoljenemu položaju, sam stekel pred vratarja ter ga tudi premagal.

Mariborčani niso potrebovali veliko časa do popolnega preobrata, z nekaj sreče so do njega prišli v 62. minuti. Po zamenjavi glavnega sodnika, zaradi poškodbe je Dejana Balažiča zamenjal Martin Matoša, in zapravljene priložnosti Karla Plantaka je Martin Milec z desne strani skušal poslati žogo pred vrata, Plantak je nesrečno preusmeril žogo, ki je presenetila neodločnega vratarja Kidričanov in končala za njegovim hrbtom.

A to še ni bilo vse od juriša domačih nogometašev. V 68. minuti se je njihova agresivnost izplačala, Aljaž Antolin je tekmecem ukradel žogo, prišel sam pred vratarja, ki je bil še enkrat nemočen.

Sreča je Mariborčane obdarila tudi nekaj minut pozneje, ko je Mario Musa z glavo zadel prečko, njihovega vratarja z močnim strelom ni premagal niti Kadrić.

V 85. minuti je še zadnjič v igro vstopil Tavares, ki se mu je pet minut pozneje prvič zaigral še skupaj s svojim sinom. S prostega strela je tudi poskušal doseči še svoj zadnji gol, toda to mu je preprečil Nwolokor.

Maribor bo v zadnjem, odločilnem krogu za prvaka gostoval pri Muri, Aluminij, ki več nima možnosti za dodatne kvalifikacije, pa bo gostil Tabor Sežano.

Maribor – Aluminij 3:1 (0:1)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 10.000, sodniki: Balažič (od 58. Matoša), Kasapović, Vojska.
Strelci: 0:1 N’Kama (14.), 1:1 Ivanović (57.), 2:1 Milec (62.), 3:1 Antolin (68.).

Maribor: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Guerrico, Makoumbou (od 15. Antolin, od 90. Tavares ml.), Repas, Sellouki (od 46. Ivanović), Alvir, Kronaveter (od 85. Tavares st.), Mudrinski (od 85. Pihler).

Aluminij: Nwolokor, Azemović, Martić, Petek, Musa, Bolha (od 82. Branšteter), Turčin (od 82. Bizjak), Nkama (od 54. Plantak), Marinšek, Šroler (od 89. Kmetec), Kadrić (od 89. Brest).

Rumeni kartoni: Guerrico, Antolin; Martić.

KONEC TEKME!

Vstop Tavaresa Jr:

90. minuta: V igro vstopa še sin Marcosa Tavaresa, ki je debitiral za člansko vrsto Maribora.

Vstop Marcosa Tavaresa v igro:

84. minuta: V Ljudskem vrtu je završalo, saj je v igro vstopil Marcos Tavares in zamenjal Roka Kronavetra.

77. minuta: Pri Aluminiju je poskusil Kadrić, vendar je njegov strel po sredini vrat Bergsen zlahka ukrotil.

75. minuta: Malo je manjkalo in bi Aluminij znižal zaostanek, a jim je gol preprečila prečka.

Zadetek Antolina:

68. minuta: GOOOL!!! 3:1 za Maribor! Antolin je pobegnil obrambi Aluminija in z natančnim udarcem v oddaljenejši vratarjev kot premagal gostujočega vratarja.

Zadetek Milca:

62. minuta: GOOOL!!! 2:1 za Maribor! Milec je poslal predložek v kazenski prostor, pri čemer se je žoga odbila od Plantaka, spremenila smer in presenetila vratarja Nwolokorja.

Zadetek Ivanovića:

57. minuta: GOOOL!!! Izenačenje v Ljudskem vrtu. Đorđe Ivanović je zatresel mrežo Aluminija in poskrbel za veselje na tribunah.

53. minuta: Priložnost se je ponudila Ngami, strel pa je šel za las mimo desne vratnice domačega vratarja Bergsna.

48. minuta: Za Maribor je poskusil Ivanović, vendar je bil njegov strel neposrečen, saj je žoga šla visoko prek Aluminijevih vrat.

26. minuta: Po podaji Selloukija se je pri Mariboru priložnost ponudila Kronavetru, ki pa je meril prek vrat Aluminija.

Priložnost Kadrića:

24. minuta: Haris Kadrić je z levico sprožil močan strel po tleh, ki pa je bil premalo natančen za povišanje gostujočega vodstva..

Zadetek Nkame:

14. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Aluminij! Kidričani so izkoristili številčno prednost na igrišču po poškodbi Makoumboja. Po ostrem predložku Turčina v kazenski prostor Maribora je bil na pravem mestu Nkama, ki je svoj prvi prvenstveni gol dosegel z glavo.

5. minuta: Repas je poskrbel za prvo pravo nevarnost za Aluminij, vendar je Nwolokor strel ubranil.

Začetni postavi

Maribor: Bergsen, Guerrico, Watson, Mitrović, Milec, Repas, Makoumbo, Alvir, Kronaveter, Sellouki, Mudrinski.

Aluminij: Nwolokor, Musa, Azemović, Petek, Martić, Bolha, Šroler, Nkama, Marinšek, Turčin, Kadrić.