Vijolični v Šiški stopili na mino, zdaj so v težkem položaju

Nogomet 7. Maj 202220:00 > 20:00 2 komentarja

Nogometaši Brava so v 34. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor s 3:1 (2:1).

Maribor je na Žaku lovil novo zmago, s katero bi spet skočil na vrh lestvice in imel vse v svojih rokah, kar zadeva boj za prvaka s Koprom. Toda v prvem polčasu so Štajerci, ki so pogrešali Marcosa Tavaresa ter kaznovane Roka Kronavetra, Jana Repasa in Martina Milca, pokazali slabo predstavo, kar so Ljubljančani, ti so pogrešali kaznovanega Gašperja Trdina, unovčili za hitro vodstvo z 2:0, ob tem pa zapravili še nekaj priložnosti za še višje vodstvo.

Ob koncu polčasa je Đorđe Ivanović Mariboru vzbudil nekaj upanja na preobrat, toda v uvodu drugega dela je Bravo, ki ga v sredo čaka finale pokala s Koprom, znova povišal prednost in jo obdržal do konca. Maribor tako za Koprom zdaj zaostaja za dve točki, do konca pa ga čaka še domača tekma z Aluminijem in gostovanje pri Muri. Koper pa bo igral še proti Radomljam in v gosteh pri Bravu, ki je po novem peti.

Tekma v Šiški se je začela dokaj živahno, med drugim je v peti minuti z desne poskusil Đorđe Ivanović, a je bil domači vratar Matija Orbanić na mestu. Domači, ki so tudi odločno začeli, pa so povedli v deveti minuti, ko je Andraž Kirm zadel z roba kazenskega prostora.

Ljubljančani so še kar pritiskali, sprožili še en nevaren strel od daleč, pregled z Varom pa je pokazal, da je pred tem žoga v kazenskem prostoru v roko (odbila se je od njegovega telesa) zadela Nemanjo Mitrovića, nakar so sodniki pokazali na belo piko.

Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Martin Kramarič, ki je tako zadel za 2:0 ter Štajerce v boju za prvaka pahnil v nezavidljiv položaj. Boljši Ljubljančani so bili blizu novemu zadetku tudi v 29. minuti, ko je Loren Maružin sprožil, z izjemno obrambo, s katero je žogo poslal v prečko, pa se je izkazal Menno Bergsen.

Vse do konca polčasa je bil Bravo precej boljša ekipa, ki bi lahko še oplemenitila svoje vodstvo, medtem ko so Štajerci nestrpno čakali na nove napotke med polčasoma. Kljub vsemu so v drugi minuti sodniškega dodatka tega dela tekme Mariborčani prišli do znižanja zaostanka, ko je iz bližine zadel Ivanović.

Toda na začetku drugega polčasa so domači po pregledu posnetka prišli do nove enajstmetrovke, ko je žoga v roko zadela Antoina Makoumbouja, Žan Trontelj pa je v 54. minuti z bele pike žogo poslal pod prečko za 3:1. Bravo je še naprej igral poletno, v 69. minuti pa spet zadel, ko je Mark Španring z leve strani žogo poslal v nasprotni zgornji kot, a je bil pred tem Maružin v prepovedanem položaju.

V končnici tekme so Štajerci skušali rešiti, kar se je rešiti dalo, a ob premalo konkretni napadalni igri niso bili niti blizu pozitivnega točkovnega izkupička.

Bravo bo v 35. krogu v soboto gostoval v Sežani, Maribor pa bo gostil Aluminij.

Bravo – Maribor 3:1 (2:1)

Stadion Žak, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Černe.

Strelci: 1:0 Kirm (9.), 2:0 Kramarič (13./11 m), 2:1 Ivanović (45.), 3:1 Trontelj (54./11 m).

Bravo: Orbanić, Trontelj (od 65. Kurtović), Jakšić, Milić, Križan, Španring, Kirm, Nsana (od 95. Selan), Marjanac (od 77. Memić), Kramarič (od 77. Sever), Maružin (od 77. Bajde).

Maribor: Bergsen, Mutavčić (od 75. Pihler), Mitrović, Watson (od 87. Sirk), Sikošek, Makoumbou, Antolin, Alvir (od 46. Nikolić), Ivanović (od 75. Uskoković), Šturm (od 46. Žugelj), Mudrinski.

Rumeni kartoni: Trontelj; Mudrinski, Mitrović, Makoumbou, Sikošek, Žugelj.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Šiški:

Konec tekme v Šiški!

70. minuta: Bravo je zadel še enkrat. Po lepo odloženi žogi vtekajočega Maružina je mojstrsko zadel Španring. Kakšen zadetek bi to bil, a sodniki so na koncu tudi po pregledu VAR dosodili prepovedan položaj.

54. minuta: GOOOL! 3:1! Bravo spet vodi za dva. Spet je posredoval VAR, sodnika Šmajca opozoril na igranje z roko Makoumbouja in spet je sledila enajstmetrovka. Kazenski strel je izvedel Trontelj in tudi on je zanesljivo premagal Bergsena. Karanović je močno protestiral in prejel še rumeni karton.

Igranje z roko in enajstmetrovka:

Zadetek Trontlja:

46. minuta: Trener Maribora Karanović je ob polčasu opravil dve menjavi. V slačilnici je pustil Alvirja in Šturma, v ogenj pa je poslal Nikolića in Žuglja.

Konec prvega polčasa!

47. minuta: GOOOL! 2:1! Maribor je praktično iz nič prišel do znižanja izida. Po podaji Antolina je z glavo proti Mudrinskemu podal Mitrović. Srbu je strel Obranić še ubranil, odbitek pa je nato v mrežo Ljubljančanov pospravil Ivanović.

Zadetek Ivanovića:

44. minuta: Apatično obrambo Maribora so spet zamajali Bravaši. Na koncu je do strela prišel Kramarič, a k sreči za goste je Watson strel blokiral in preprečil, da bi šli Šiškarji na odmor s tremi zadetki prednosti.

38. minuta: Gostje iz Maribora ne najdejo svojega ritma, na drugi strani pa Bravo igra fenomenalno. Prek Maružina je prišel do novega strela, a Bergsen je bil na mestu.

29. minuta: Bravo je bil blizu tudi tretjega zadetka. Lepo je sprožil Maružin, a vratar gostov Bergsen je žogo vendarle toliko odbil, da se je žoga od prečke odbila v kot. Ostalo je pri 2:0!

13. minuta: GOOOL! 2:0! Maribor je na kolenih! Strel Martina Kramariča je branilec Nemanja Mitrović žogo najprej blokiral z nogo, nato pa se je žogo dotaknil z roko. Po posredovanju VAR je sodnik Šmajc pokazal na belo piko, ki jo je izkoristil Kramarič.

Zadetek Kramariča:

9. minuta: GOOOL! 1:0! Bravo vodi! V polno je meril veteran Andraž Kirm, ki je danes kapetan Šiškarjev. Nekdanji slovenski reprezentant je zadetek proslavil v slogu Cristiana Ronalda.

Lep zadetek Kirma:

6. minuta: Velika priložnost za Maribor. Šturm je imel lepo priložnost za zadetek, a ga je vratar Orbanić tako zmedel, da je nato grdo zgrešil in od zadetka ni bilo nič.

Začetek tekme!

Začetni postavi v Šiški:

#social-embed_1

#social-embed_2

Pred tekmo:

Sobotno tekmo v spodnji Šiški so navijači Kopra označili z rdečo barvo. Najprej morajo seveda kanarčki doma opraviti svoje delo proti Sežani, nato pa bodo z zanimanjem spremljali dogajanje v Ljubljani, kjer zdesetkani Maribor gostuje pri Bravu. Trener domačih Dejan Grabić je po porazu z Olimpijo obljubil, da bodo Šiškarji na tekmi z Mariborom pokazali drugačen obraz in iskali novo dozo samozavesti pred pokalnim finalom s Koprom.

V tej sezoni sta ekipi na medsebojnih tekmah povsem poravnani pri zmagi remiju in porazu. Oba nasprotnika sta zmago slavila v gosteh.

V Ljubljani so skozi celoten konec tedna napovedane padavine, česar Mariborčani zagotovo ne spremljajo s pretirano velikim navdušenjem. Travnata površina stadiona v spodnji Šiški je v takšnih dneh namreč vse prej kot idealna za igranje nogometa, vijolice pa so takšnih razmer manj vajene kot domačini. Za nameček bo moral Radovan Karanović tri točke loviti tudi brez kaznovanih Martina Milca, Jana Repasa in Roka Kronavetra. Ni kaj, na sporedu bo resen test za šampionske ambicije štajerskega ponosa. Tekmo bomo s studijskim delom pospremili na Sportklubu.