Leclerc z odličnim krogom dobil kvalifikacije

Avtomoto 21. Maj 202215:34 > 18:40 0 komentarjev

Charles Leclerc je dobil kvalifikacije pred jutrišnjo dirko za Veliko nagrade Španije. Na drugem mestu je končal Max Verstappen, aktualni prvak pa je zaostal več kot tri desetinke. Na tretjem mestu je končal domači junak Carlos Sainz.

Charles Leclerc je dokazal, da je kos izzivu, saj je osvojil pole position za Veliko nagrado Španije 2022 kljub temu, da se je zavrtel, medtem ko je Max Verstappen končal na drugem mestu.

Po tem, ko je Leclerc dosegel najboljši čas v Q1, je Verstappen vrnil z najhitrejšim časom v Q2 – Mercedes je v prvih dveh kvalifikacijskih segmentih ostal tik za Ferrarijem in Red Bullom. Leclerc se je v prvi vožnji Q3 dramatično zavrtel in Verstappen je ostal na vrhu.

Toda vodilni v prvenstvu se je ponovno pojavil na vrhu s časom z odličnim časom, aktualni prvak pa je zaostal za 0,323 sekunde, domači junak Carlos Sainz pa je na tretjem mestu zaostal še za eno desetinko več.

Zadnji dve minut kvalifikacij:

George Russell je končal pred Sergiom Perezom na četrtem mestu, Mehičan je bil peti, Lewis Hamilton pa šesti.

Valtteri Bottas je bil prikazal odlično vožnjo in končal na sedmem mestu, Kevin Magnussen je bil osmi – njegov moštveni kolega Mick Schumacher se je prvič uvrstil v Q3 -, Daniel Ricciardo se je z McLarnom vrinil med Haasovo dvojico na deveto mesto.

“Počutim se dobro. Kvalifikacije so bile zelo, zelo težke, zlasti v zadnjem delu, saj sem v prvem krogu naredil napako, nato pa sem imel očitno samo en krog, vendar se je izteklo dobro. Na koncu sem odpeljal odličen krog in sem zelo, zelo zadovoljen s prvim štartnim mestom. To je bil dober krog, pa tudi avto je bil neverjeten. Na začetku dirke smo v dobrem položaju, vendar imamo v primerjavi z Red Bullom težave s pnevmatikami, Max je tik za nami, in če ne bomo dobro upravljali s temi pnevmatikami, bomo izgubili to dirko. Zato moramo biti na vrhu in jutri dobro opraviti delo pri upravljanju pnevmatik. Upam, da bova s Carlosom osvojila prvo mesto; to bi bilo odlično za ekipo in da, dali bomo vse od sebe,” je po kvalifikacijah dejal Leclerc.

Zadnji trening pripadel Leclercu, Mercedes pokazal boljšo predstavo

Vodilni v prvenstvu Leclerc je na stezi v Barceloni tretji prosti trening končal 72 stotnik pred Nizozemcem.

George Russell je končal tretjem mestu in prehitel sedemkratnega svetovnega prvaka, moštvenega kolega Lewisa Hamiltona, Britanec pa je za najhitrejšim časom zaostal 0,2 sekunde.

Srebrne puščice so v Španijo pripeljale vrsto posodobitev – in kot kaže so posodobitve že odobrile sadove.

Domači favorit Carlos Sainz je bil peti, pred Sergiom Perezom, prvih šest pa je na vroč dan v Barceloni uporabilo dva kompleta mehkih gum in jih je ločilo manj kot pol sekunde.

Lando Norris je bil sedmi, Kevin Magniussen v Haasu pa osmi. Valtteri Bottas v močno posodobljenem dirkalniku Alfa Romeo je bil deveti, Alpinin Esteban Ocon pa je dopolnil deseterico najboljših.

Daniel Ricciardo je bil enajsti in je za moštvenim kolegom zaostal pol sekunde. Sebastian Vettel pa je s precej posodobljenim Aston Martinom AMR22 zasedel 12. mesto.

Fernando Alonso, ki nastopa pred domačim občinstvom, je bil 13., pred Zhoujem Guanyujem in Jukijem Tsunodo. Lance Stroll je na 16. mestu za moštvenim kolegom Vettlom zaostal 0,5 sekunde, Alex Albon pa je bil na 17. mestu vodilni dirkač Williamsa, skoraj sekundo pred moštvenim kolegom Nicholasom Latifijem.

Trening Micka Schumacherja se je končal predčasno, saj so njegove zavore zagorele, Nemec pa je s svojim Haasom, ki je edino moštvo, ki v Španijo ni pripeljalo nadgradenj, prevozil le štiri kroge. Ekipa je preventivno zamenjala menjalnik.

Pierre Gasly sploh ni zabeležil časa kroga, saj je njegovo moštvo odkrilo težavo na njegovem avtomobilu, ki je ni bilo mogoče odpraviti pred koncem treninga.