Za slovo od Filipinov poraz še proti Japoncem

Odbojka 26. Jun 202211:00 > 12:02 0 komentarjev
slovenska odbojkarska reprezentanca

Slovenski odbojkarji so izgubili tudi tretjo tekmo na drugem turnirju lige narodov v letošnji reprezentančni sezoni. Na Filipinih so bili od njih s 3:1 (21, -22, 18, 19) boljši Japonci.

Slovenska odbojkarska reprezentanca se od Filipinov poslavlja z negativnim izkupičkom. Z izjemo zmage proti Argentini, so nanizali kar tri poraze, saj so bili po Nizozemcih in Italijanih od njih boljši tudi Japonci. Igralci selektorja Marka Lebedewa tudi tokrat niso bili razpoloženi, saj jim dolgo ni stekla igra v bloku, preveč napak pa so si privoščili tudi pri začetnem udarcu.

Ob pomoči Tončka Šterna in Janija Kovačiča, ki sta se v ekipo vrnila o okužbi s koronavirusom, je Slovenija v tekmo proti Japoncem vstopila precej bolje kot proti Italiji dan poprej. Pobuda je kljub temu pripadla japonskim odbojkarjem, ki so na začetku vodili tudi za plus tri. Slovenci so v nadaljevanju ujeli priključek, a v vodstvo jim ni uspelo preiti. Ob napakah tako na sprejemu kot na črti za servis niso ujeli pravega ritma in Japonska je dobila niz s 25:21.

V drugem nizu so Japonci zaigrali še bolje in hitro pobegnili na plus štiri (6:2), le nekaj minut kasneje pa vodili že za sedem. V svojih vrstah so imeli razpoloženega Jukija Išikavo, medtem ko na drugi strani mreže ni bilo igralca, ki bi potegnil slovenski voz. Kanček upanja na zasuk je ponudil Tine Urnaut, ki je po doseženi točki svojo ekipo približal na le tri točke zaostanka (13:16), a so se nasprotniki po rahlem padcu v igri pravočasno pobrali. Ko je že kazalo, da bo Japonska dobila še drugi niz, pa je Slovenija nanizala kar osem zaporednih točk in izenačila na 1:1 (25:22).

Ko se je že zdelo, da so se slovenski odbojkarji končno ogreli, pa je sledil nov padec v igri. Nasprotniku je uspel delni izid 5:0 in si tako znova priigral lepo prednost. Slovenija je tako še enkrat več morala loviti zaostanek, a preobrata, ki so ga uprizorili niz poprej, jim Japonci  tokrat Japonci dopustili.

Četrti niz je bil nemara najbolj izenačen na tekmi, a pobudo so še enkrat ve imeli Japonci, ki so vodili večino časa, po tehničnem odmoru pa prišli do prednosti s 16:13. Razliko treh točk so zadržali tudi ob vstopu v končnico, v kateri si niso privoščili spodrsljaja in za svojo šesto zmago v ligi narodov niz dobili s 25:19.

Slovenske odbojkarje med 6. in 10. julijem čaka še turnir na Poljskem.