Hirscher v finalu prehiter, Kranjec in Hadalin do točk

Getty Images

Alpski smučarji so z veleslalomsko tekmo v Beaver Creeku zaključiki z ameriško turnejo. Zmage se je zanesljivo razveselil Marcel Hirscher.

To je bil šele prvi veleslalom v letošnji sezoni, saj je uvodni v Söldnu odpadel zaradi slabih vremenskih razmer.

Na veleslalomu sta nastopila dva Slovenca, ki sta se uvrstila v finale. Žan Kranjec se je na progo podal s številko 11 in v cilju zaostal za 1,43 sekunde, kar je zadostovalo za 15. mesto po prvi vožnji. V finale se je uvrstil še Štefan Hadalin, ki je s številko 60 osvojil 28. mesto. V vodstvu je bil Nemec Stefan Luitz, drugi je bil Američan Ted Ligety, tretji pa Avstrijec Marcel Hirscher.

Prav Hirscher se je z odlično vožnjo v finalu razveselil zmage. Ligety je v finalu razočaral in osvojil šele sedmo mesto Luitz pa je za stotinko uspel ujeti stopničke. Drugo mesto je osvojil Norvežan Henrik Kristoffersen.

Hadalin se je v finalu izkazal z odlično vožnjo in napredoval na 16. mesto, Kranjec pa je tekmo končal na 14.

Smučarska karavana se seli v Evropo, najprej so na sporedu tekme v Val d’Iseru.