Cortina d'Ampezzo: Shriffrinova do zmage, odstop Ilke

Getty Images

S superveleslalomom v italijanski Cortini d'Ampezzo so alpske smučarke zaključile vikend hitrih disciplin. Slavila je Mikaela Shiffrin pred Tino Weirather in Tamaro Tippler. Po obetavnih nastopih v smuku prejšnja dva dni je Ilka Štuhec odstopila.

Vodilna v Svetovnem pokalu Mikaela Shiffrin je najbolje izkoristila tehnično zahtevno postavitev in s progo opravila v 1:22,48. 16 stotink za Američanko je končala Tina Weirather, še dve stotinki počasnejša pa je bila Tamara TIppler na 3. mestu, ki je pripravila lepo presenečenje Avstrijcem.

Ilka Štuhec, ki je na petkovem smuku osvojila 2. mesto in v soboto 3. (obakrat je zmagala Ramona Siebenhofer), je danes odstopila. Štartala je s številko 3, vmesni časi so obetali, nato pa storila napako v srednjem delu proge in zgrešila vratca. To je prvi odstop Ilke v sezoni 2018/19.