Slovenci brez točk, v viharju slavil Manfred Mölgg

Alpsko smučanje 5. Jan 201719:22 > 19:27
Getty Images

Zagrebško Sljeme je po ženskem slalomu za svetovni pokal gostilo še moškega. Smučarji so se na progi Crveni spust spopadli z izredno spremenljivimi razmerami, med 75. tekmovalci pa je bil po dveh vožnjah presenetljivo najhitrejši Manfred Mölgg.

Zagrebško Sljeme je po ženskem slalomu za svetovni pokal gostilo še moškega. Smučarji so se na progi Crveni spust spopadli z izredno spremenljivimi razmerami, med 75. tekmovalci na startu pa sta bila tudi dva Slovenca – Štefan Hadalin in Žan Grošelj, ki sta nosila startni številkki 51 in 64.

Izmenjujoče rahlo in močno sneženje, trenutki žarkov sonca in veter so poskrbeli za presenečenja na razpredelnici.Po prvem teku je vodil Avstrijski predstavnik Manuel Feller, ki je postavil čas 58.13, 5 stotink sekunde je zaostal Francoz Julien Lizeroux, tretje mesto pa je zasedal Američan Mark Engel, ki je s startno številko 45 zaostal 28 stotink.

Smučarji so se tudi v finalu srečali z zahtevnimi pogoji, saj je močan veter mnogokrat dvigoval sneg iz podlage in tako manjšal vidljivost. Mark Engel in Manuel Feller sta odstopila, slednji celo ob drugem zavoju, Lizeroux je ob slabi vidljivosti prišel na deveto mesto, na koncu pa je šla zmaga v Italijo in sicer Manfredu Mölggu. Drugo mesto je osvojil Nemec Felix Neureuther, tretji pa je bil Norvežan Henrik Kristoffersen.

Vir: sloski.si