Naposled mu je vendarle uspelo. Stephan Embacher je izkoristil slab dan slovenskega šampiona Domna Prevca in se vendarle razveselil prve posamične zmage v karieri. Pri tem je Avstrijec razkril tudi detajl, ki njegov uspeh prikaže še v nekoliko drugačni luči.
Je olimpijski prvak s tekme mešanih parov, petkrat je že stal na odru za zmagovalce posamičnih tekem svetovnega pokala, nedavno je postal tudi mladinski svetovni prvak, Stephan Embacher pa ima od včeraj v žepu tudi prvo posamično zmago v najmočnejši skakalni konkurenci na svetu.
20-letnik je bil včeraj v Vikersundu premočan za konkurenco, v prvi vrsti pa je izkoristil slabši dan Domna Prevca, ki ga je nedavno dvakrat ugnal na domači tekmi v Kulmu ter prestavil njegovo prvo posamično slavje v svetovnem pokalu.
“Neverjetno. Zmaga tukaj, na letalnici v Vikersundu, to je nekaj izjemnega. Še zjutraj sem imel nekaj zdravstvenih težav in niti razmišljal nisem o tem, da bi lahko danes dosegel prvo zmago v svetovnem pokalu,” priznava vzhajajoča zvezda smučarskih skokov.

Vse se je zgodilo ob pravem času
Mladenič iz okolice Kitzbühela ima za seboj malodane sanjsko sezono preboja med skakalno elito. V celotnem tekmovalnem obdobju le dvakrat ni osvojil točk, postal pa je tudi resen konkurent za mali kristalni globus v poletih, ko ima pred Prevcem v tej razvrstitvi zdaj celo 15 točk prednosti.
“Ne vem, če sem pričakoval takšen razplet sezone. V tem športu na začetku sezone nikoli ne moreš vedeti, ali bodo stvari šle v pravo smer. Vse se je zgodilo v pravem času, srečen sem. Vsi ti uspehi so me napolnili s samozavestjo. To sem gradil čez celotno sezono, vsak dober nastop mi je prinesel še več poguma in zdaj se je vse sestavilo v celoto,” je po včerajšnji zmagi od veselja žarel Embacher.
Skakalci se bodo na letalnici v Vikersundu znova pomerili danes, prihodnji vikend sledita še dve posamični tekmi v Planici.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal








Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!