Slovenski deskarji brez uspeha v Blue Mountainu

Deskanje na snegu 26. Jan 202320:20 0 komentarjev
Tim Mastnak. Foto: Guliverimage

Na četrtem paralelnem veleslalomu svetovnega pokala deskarjev na snegu v kanadskem Blue Mountainu slovenski tekmovalci niso imeli posebnega uspeha. Tim Mastnak in Žan Košir sta v kvalifikacijah dosegla 14. oziroma 16. čas, a nato izpadla v osmini finala, tako da sta ostala na mestih iz kvalifikacijskih voženj.

Mastnaka je izločil Italijan Marc Hofer, Koširja pa najhitrejši iz kvalifikacij in lanski zmagovalec svetovnega pokala Južnokorejec Sangho Lee. Slovenca sta izpadla po deskanju na rdeči progi, ki je bila predvsem v spodnjem delu počasnejša.

Rok Marguč se z 29. mestom ni uvrstil v izločilne boje, novo priložnost, da se po dolgem času uvrsti v finale 16 najboljših, bo imel že v petek, ko bo v Blue Mountainu še en paralelni veleslalom.

Tekmo je pri moški dobil Avstrijec Benjamin Karl, ki je v finalu izkoristil napako Leeja, tretje mesto je zasedel Poljak Oskar Kwiatkowski, pri ženskah je bila najboljša Švicarla Ladina Jenny pred Italijanko Lucio Dalmasso in Avstrijko Sabine Schöffmann.