Smuk za svetovni pokal v Zauchenseeju je zaznamoval grd padec Avstrijke Magdalene Egger, po katerem je bila tekma dalj časa prekinjena. 24-letna specialistka za hitre discipline je poskusila vstati, a je nato odkimala, da tega ne zmore, organizatorji pa so aktivirali tudi reševalni helikopter.
Egger je padla kmalu po drugem vmesnem času, kjer je zaostajala 49 stotink sekunde za kasnejšo zmagovalko Lindsey Vonn. V levem zavoju ji je zunanjo smučko potegnilo, sledil je neizbežen zdrs in trk v zaščitno mrežo.
Po padcu se je Avstrijka na noge postavila šele s pomočjo delavcev ob progi. Ob tem je imela okrvavljen obraz, vendar to po prvih informacijah ni bila najhujša posledica. Ko je poskusila nadaljevati, je začutila hudo bolečino v desnem kolenu in dala jasno vedeti, da sama ne bo mogla do cilja.
Avstrijska smučarska zveza je pozneje sporočila, da so preiskave z magnetno resonanco v Radstadtu potrdile najhujše sume. Egger si je pretrgala sprednjo križno vez, utrpela poškodbo kolateralne vezi in udarnino zunanjega meniskusa v desnem kolenu. Še danes jo bodo prepeljali v Innsbruck na nadaljnje zdravljenje, operirana pa bo na kliniki Kettenbrücke.
Za Egger to pomeni predčasen konec sezone svetovnega pokala.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal








Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!