Na kultnem slalomu slavil francoski “modri dirkač”

Alpsko smučanje 11. Jan 202615:13 1 komentar
rassat
Foto: Guliverimage

Zahteven slalom v švicarski vasici Adelboden je z vrhunsko drugo vožnjo dobil Paco Rassat. Francoski avtsajder je tako pri 27 letih šele drugič stopil na najvišjo stopničko v svetovnem pokalu.

SLALOM, Adelboden (REZULTATI)

Francoz je v finalu dobil obračun z Norvežanoma in dokazal, da ga mirno lahko vključimo med kandidate za olimpijsko zlato.

Atle Lie McGrath (+0,18) in Henrik Kristoffersen (+0,20) sta se morala zadovoljiti z drugim in tretjim mestom. Prva vožnja se je razpletla po željah smučarjev iz Skandinavije. Na vrhu sta bila Kristoffersen in Lie McGrath (+0,28), tretji čas je dosegel Finec Eduard Hallberg (+0,29).

Po zmagi Rassat v rdeče

V finalu razmerja na vrhu niso obstala. Kljub temu, da gre za zahteven slalom, so bile razlike majhne. V boj za zmago se je vpletel Rassat, ki je na prvi postavitvi na četrtem mestu za takrat vodilnim zaostajal 36 stotink sekunde.

Foto: Guliverimage

Druga postavitev mu je bila bolj pisana na kožo. Dosegel je najboljši čas finala, kar ga je popeljalo do druge zmage med elito. Novembra je slavil že na slalomu v Gurglu.

Rassat je z zmago oblekel tudi rdečo majico vodilnega. Norvežan Timon Haugan, ki je vodil do Adelbodna, je odstopil na prvi progi. Rassat je s 340 točkami na šestih slalomih novi vodilni, njegov rojak Clement Noel, danes je bil osmi, na drugem mestu slalomskega seštevka zaostaja za 26 točk. Haugan ima na tretjem 55 točk manj.

Karavana ostaja v Švici

Švicar Marco Odermatt, ki je v soboto kot prvi petič zaporedoma zmagal na veleslalomu v Adelbodnu, z 955 točkami ostaja vodilni v seštevku zime. Danes četrti Brazilec Lucas Pinheiro Braathen na drugem mestu zaostaja za 417 točk.

Slovenci to zimo ne tekmujejo v slalomu. Edini Slovenec v tehničnih disciplinah med elito Žan Kranjec se posveča zgolj veleslalomu. Miha Oserban pa na tekmah nižje ravni še ni dosegel odmevnejšega dosežka.

Foto: Profimedia

Moški del karavane ostaja v Švici. Konec tedna bodo na sporedu tekme v Wengnu s smukom, superveleslalomom in slalomom. Na smuku in superveleslalomu bosta od Slovencev nastopila Miha Hrobat in Martin Čater, Rok Ažnoh in Nejc Naraločnik okrevata po poškodbah.

Bonus video:

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje