Od zadnje smučarske tekme svetovnega pokala je minilo že pet mesecev in pol, nova sezona pa se bo v Söldnu začela čez 50 dni. Vseeno pri Smučarski zvezi Slovenije še vedno čakajo na uradno potrditev reprezentanc in zeleno luč za vse programe.
Dobršen del slovenskih smučarskih reprezentantov je nabral že kar nekaj snežnih kilometrov na južni polobli, in sicer s prevetrenimi trenerskimi zasedbami. In čeprav so trenerji s krovno smučarsko zvezo že podpisali pogodbe, pa jih zbor panoge za alpsko smučanje še vedno ni uradno ustoličil. Tudi vsi načrti dela in proračunske smernice ostajajo brez zelene luči, pa čeprav se programi že lep čas izvajajo.
Tovrstni, nekoliko paradoksalni položaj se bo podaljšal še vsaj za dva tedna, saj je bila sredina seja alpskega zbora tik pred njenim začetkom odpovedana. Razlog? V predlaganih gradivih so manjkala tri poročila, zato je bila seja na predlog kranjskega Triglava in predvsem na začudenje dobršnega dela prisotnih odpovedana. Presenetljivo je bilo predvsem dejstvo, da na omenjeno pomanjkljivost ni nihče predhodno opozoril, čeprav so bila gradiva dostopna že v avgustu. Predsedniku zbora Janezu Bijolu tako ni preostalo drugega, kot da sejo odpove, pri čemer novi datum še ni znan.
Stanje v nekdaj paradni disciplini je vse prej kot rožnato. V kočljivem položaju se je znašel tudi novi vodja panoge Matjaž Šarabon, saj z zbranimi programi še kar čaka na zadnje sito. Nastali položaj pa glavobol povzroča tudi vodstvu SZS, deloma zaradi nič kaj ugodne zunanje podobe, še toliko bolj pa zaradi vnovičnega spoznanja, da prave smučarske harmonije v sami bazi nikakor ni. Tudi smučarji, ki so medtem že dodobra zagrizli v priprave, so deloma nezadovoljni, mnogi tudi zaradi obveznih samoprispevkov.
Ne glede na to, kdaj se bo zbor vendarle sestal, pa je kot na dlani, da čaka smučarje zategovanje pasu. Po uradnih podatkih računovodske službe, s katerimi se je že seznanil tudi izvršni odbor SZS, dolg panoge znaša kar 842 tisoč evrov, od česar je 345 tisočakov povezanih z dobavitelji in poslovnimi partnerji, preostalih 497 tisoč pa alpinci dolgujejo ostalim panogam pod okriljem panožne zveze. V osnovnem načrtu je dokončna sanacija v treh letih, od tega naj bi že leta 117 tisoč evrov že v novi sezoni namenili za poravnavanje dolgov.
To so sicer okviri, v katerih reprezentance že delujejo. S terena že prihajajo tudi prva poročila o delu, pri čemer je vse bolj očitno drobljenje ekip. To je še posebej izrazito v ženski reprezentanci.
Predlog ekip svetovnega in evropskega pokala
Moški – tehnični disciplini
Tekmovalci: Žan Krajec, Tijan Marovt in Miha Oserban
Predlagana trenerja: Miha Verdnik in Sergej Poljšak
Moški – hitri disciplini
Tekmovalci: Miha Hrobat, Martin Čater, Nejc Naraločnik, Anže Gartner in Rok Ažnoh
Predlagana trenerja: Aleš Brezavšček in Natko Zrnčič-Dim
Ženske – hitri disciplini
Tekmovalka: Ilka Štuhec
Trener v samostojni ekipi: Aleš Gorza
Ženske – tehnični disciplini
Tekmovalke: Ana Bucik, Andreja Slokar, Neja Dvornik, Nika Tomšič, Anja Oplotnik in Caterina Sinigoj. Lila Lapanja deluje kot pridružena članica.
Trenerji: Mitja Kunc, Denis Šteharnik, Boštjan Božič, Aleš Sever in Maj Mlakar
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje