P. Prevc do prvih točk v sezoni, Kobajaši spet zmagal

SZS

Na drugi tekmi smučarjev skakalcev za svetovni pokal v Engelbergu so točke osvojili trije Slovenci, najboljši je bil prvič letos Peter Prevc, ki je osvojil prve točke v letošnji sezoni.

Na zadnji tekmi smučarjev skakalcev pred novoletno turnejo je v Engelbergu nastopilo pet slovenskih skakalcev. Po prvi seriji je bil najboljši Peter Prevc, ki je s 128 metri in 124,6 točkami zasedal 15. mesto. Nove točke sta si v rahlo spremenljivih razmerah zagotovila tudi mlada Timi Zajc s 128 metri in 121,5 točkami ter Domen Prevc s 128.5 metri in 120,9 točkami na 21. in 22. mestu. Brez finalne serije sta ostala Anže Lanišek na 34. in Jernej Damjan na 36. mestu.

Po prvi seriji je vodil Japonec Rjoju Kobajaši, ki je s 144 metri izenačil uradni rekord skakalnice Prevca, zbral pa je 145,0 točk. Sledili so mu trije Poljaki, Kamil Stoch, Piotr Zyla in Dawid Kubacki.

V finalni seriji je dosežek iz prve serije s 133 metri najprej popravil Domen, ki je z 256,5 točkami pridobil nekaj mest. Povsem identičen zbir točk je danes imel tudi Zajc, ki je v finalu doskočil pri 134 metrih. Peter je v finalu prav tako precej izboljšal skok iz prve serije, pristal je pri 135 metrih, s stisnjenimi pestmi pa je ob 258,7 točkah po pristanku zasedel četrto mesto, tik pred najmlajšim bratom in Zajcem. Naša trojka se je na koncu uvrstila na 16. in 18. mesto.

Nove zmage se je veselil Japonec Kobajaši, ki je prvič zmagal v Engelbergu. V finalu je pristal pri 137 metrih, skupno je zbral 294,4 točk. Drugi je bil Zyla z 285,1 točkami, tretji pa Stoch z 279,5 točkami.