Zajc v Saporu do prvih stopničk v svetovnem pokalu

Getty Images

Smučarski skakalci so se danes še drugič v okviru svetovnega pokala pomerili v Saporu, kjer je Timi Zajc skočil do dosežka kariere. Osvojil je 2. mesto, pred njim je bil samo Stefan Kraft, s katerim sta slavila na ''Kobajašijevem'' terenu.

Zajc je bil s skokom 138,5m drugi že po prvi seriji, za Kraftom. V drugi seriji je s skokom 125m potrdil svoj dosežek, preskočil ga je le Avstrijec in potrdil prvo mesto z 9,8 točkami prednosti. Tretji je bil vodilni v skupnem seštevku Rjoju Kobajaši, ki ni imel sreče slaviti pred domačo publiko.

Od četrtega mesta dalje so se uvrstili Žyla, Granerud, Stoch, Kasaji, Leyhe, Johansson, deseterico pa zaključuje Forfang, ki je imel 2,5 točke več od drugega najboljšega slvoenskega skakalca Anžeta Laniška. Anže je bil po prvi seriji na visokem 6. mestu, v finalu pa je po nekoliko slabšem skoki v naugodnih razmerah pristal na končnem 11. mestu. Od Slovencev so do točk prišli še Domen Prevc (13.), Anže Semenič (24.) in Tilen Bartol (29.).

V skupnem seštevku vodi Kobajaši s 1233 točkami, Kraft se je zdaj povzpel na 2. mesto s 781 točkami, pred Kamila Stocha (744). Timi Zajc je na 9. mestu s 454 točkami.