Tokrat do zmage poletel Kobajaši, Timi Zajc deveti

Getty Images

Sobotno tekmo smučarskih poletov v Oberstdorfu je dobil Japonec Rjoju Kobajaši, ki je prišel do desete zmage v letošnji sezoni. Petkov zmagovalec Timi Zajc je tokrat osvojil deveto mesto.

Zajc je bil po prvi seriji sobotne tekme na šestem mestu, v finalu pa ni uspelo ponoviti petkovega preboja na sam vrh. 18-letnik je v prvi seriji pristal pri 213,5 m, v finalu pa poletel 228,5 m, kar je bilo na koncu dovolj za deveto mesto.

Po prvi seriji so bili v najboljšem položaju Japonec Rjoju Kobajaši, Poljak Piotr Žyla in Nemec Markus Eisenbichler. V finalu je Kobajaši zadržal prvo mesto, Eisenbichler se je z izjemnim poletom dolgim 237,5 m prebil na drugo mesto, tretjega pa se je razveselil Avstrijec Stefan Kraft. Žyla je bil v finalu prekratek in za zmagovalnim odrom zaostal za dobre štiri točke.

Od Slovencev so do točk prišli še Anže Semenič (12. mesto), Domen Prevc (13. mesto), Tilen Bartol (24. mesto) in prvič v tej sezoni tudi Jurij Tepeš (26. mesto).