Stefan Kraft slavil v Lillehammerju, Domen Prevc sedmi

Getty Images

Avstrijec Stefan Kraft je zmagovalec tekme svetovnega pokala smučarjev skakalcev v Lillehamerju. Za najboljši slovenski rezultat je s šestim mestom poskrbel Domen Prevc.

Domen Prevc je v finalu izgubil eno mesto, večji padec pa je doživel njegov starejši brat Peter, ki je na koncu osvojil 26. mesto. Timi Zajc in Anže Lanišek v prvi seriji nista imela sreče z zahtevnimi vremenskimi razmerami  in ostala brez finala (39. in 44. mesto).

V boju za zmago je bil v obeh serijah najuspešnejši Stefan Kraft, ki je slavil pred Norvežanom Robertom Johanssonom in Japoncem Rjojujem Kobajašijem, ki je že osvojil veliki kristalni globus.

Na norveški Raw Air turneji je v vodstvu Johansson. Karavana se seli v Trondheim, kjer so v sredo na vrsti kvalifikacije, v četrtek pa tekma.