Nika Prevc ob tem le zamahne z roko

Smučarski skoki 16. Feb 202512:55 0 komentarjev
Nika Prevc Ljubno
Foto: Uroš Skaza

Slovenske skakalke so na domačem Ljubnem do zdaj zbrale šest zmag, pod tri se je v le dobrem letu podpisala Nika Prevc. 19-letnica je tudi v nedeljo navdušila slovensko občinstvo in s 16. zmago v karieri tudi uradno postala druga najuspešnejša športnica v zgodovini slovenskih skokov.

Čeprav se je v vasici v Zgornjesavinski dolini v nedeljo zbralo manj gledalcev kot v soboto (5500 navijačev), pa to ni pokvarilo perfektnega zaključka ljubenskega praznika. Nika Prevc je bila znova premočna za konkurenco in je po petkovih treh in sobotnih dveh serijah dobila tudi vse tri nedeljske.

Spet drugouvrščeno Selino Freitag je tokrat prehitela za dobrih deset točk. “Sobotna zmaga je bila zaradi padca Norvežanke mogoče malo prazna, tokrat pa smo bile na odru za zmagovalke vse tri, zato je bilo lažje. Super, da so mi uspeli trije tako dobri skoki,” je dejala slovenska junakinja in priznala, da včasih tudi podvomi v svoj nastop. Toda: “Poskusim se osredotočiti nase in na svoj skok.”

Nika Prevc Ljubno
Foto: Uroš Skaza

19-letnica je prav tako priznala, da je pred domačimi tekmami čutila nekaj dodatnega pritiska. “Absolutno je drugače, saj sem želela pokazati dobre skoke navijačem, ki si vzamejo čas in pridejo navijat za nas. Zato je še slajše, oddahnila sem si.”

Lepa prednost, toda …

Z novo zmago, četrto zaporedno in deveto v sezoni ter tretjo zaporedno na Ljubnem, je s 16. slavjem na večni slovenski lestvici prehitela Primoža Peterko, pred njo je zdaj le še brat Peter Prevc. Toda temu ne posveča preveč pozornosti. “Le zamahnem z roko na vse to. Me pa veseli, da mi je uspelo nanizati že toliko dobrih skokov in rezultatov.” Ob omembi rekorderke v svetovnem pokalu Sare Takanaši – Japonka ima kar 63 zmag – pa tudi skakalka Triglava ni ostala ravnodušna. “Njena številka je res oh in sploh. Ko sem bila mlajša, je bila moja vzornica, veliko sem jo opazovala.”

Nika Prevc ljubno
Veselje slovenske ekipe tudi s predsednico države. Foto: Uroš Skaza

Japonka je osvojila že štiri velike kristalne globuse, Prevc je na odlični poti do drugega zaporednega. Sedem tekem do konca je prednost pred Katharino Schmid povečala že na 320 točk. Ko je januarja v Zau oblekla rumeno majico, je napovedala, da je ne bo več slekla. “Pa ne da mi je takrat odleglo, ampak sem postala še bolj osredotočena, da majico ohranim. Do velikega kristalnega globusa pa je še daleč. Seveda pogledam prednost, saj bi jo vsak. Razlika je lepa, a moram ostati osredotočena nase in na skoke.”

Skakalke pred svetovnim prvenstvom v Trondheimu konec februarja in začetek marca prihodnji konec tedna čakata še dve posamični preizkušnji v avstrijskem Hinzenbachu.

Galerija z Ljubnega: 

Zupančič Pogorelčnik Tepeš Zupančič Pogorelčnik Tepeš
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza
Nika Prevc Nika Prevc
Foto: Uroš Skaza
Ljubno Ljubno
Foto: Uroš Skaza
Jurij Tepeš Jurij Tepeš
Foto: Uroš Skaza
Zupančič Pogorelčnik Tepeš Zupančič Pogorelčnik Tepeš
Foto: Uroš Skaza
Foto: Uroš Skaza

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!