Nika Prevc za konec “poletja” le za Japonko

Smučarski skoki 25. Okt 202514:34 1 komentar
Foto: Sloski

Japonska smučarska skakalka Nozomi Marujama je na finalu poletne sezone v Klingenthalu slavila zmago s 17,4 točke prednosti pred najboljšo Slovenko Niko Prevc, sicer zanesljivo zmagovalko kvalifikacij, ki je bila tokrat druga. Marujama, ki je vodila že po prvi seriji, je s tem tudi slavila skupno zmago poletja pred Prevc.

Poleg Prevc sta se od Slovenk v finale uvrstili le še dve Slovenki; Nika Vodan je zasedla 15., Katra Komar pa 25. mesto po diskvalifikaciji prej tretjeuvrščene Kanadčanke Abigail Strate. Maja Kovačič je z 32. mestom zgrešila finale najboljše 30-erice.

Marujama je na finalno tekmo prišla s 50 točkami naskoka pred Prevc v skupnem seštevku, na koncu pa je poletno veliko nagrado osvojila s 70 točkami prednosti. Ob tem velja omeniti, da slovenska šampionka na dveh tekmah v Rašnovu ni tekmovala.

Foto: Sloski

“Za mano je zadnja tekma poletne velike nagrade. S skoki sem lahko zadovoljna in na sploh tudi s samo poletno sezono. Zdaj pa se lahko že začnem veseliti zime,” je v kratki izjavi za Smučarsko zvezo Slovenije po tekmi dejala najboljša Slovenka.

“Še ena kar zanimiva tekma. Potrebno je bilo imeti nekaj sreče. Nika Prevc je oddelala dokaj v redu. Tudi Nika Vodan, predvsem v prvi seriji. V drugi seriji pa kljub boljšemu vetru ni uspela prikazati dobrega skoka. To je naloga za jutri. Vesel sem za Katro Komar, ki je končno osvojila točke poletne velike nagrade na 120 metrski skakalnici. Gremo naprej, jutri se borimo dalje,” pa je dodal glavni trener slovenskih orlic Jurij Tepeš.

Popoldan se bodo v Nemčiji na veliki skakalnici pomerili še moški. Petkove kvalifikacije so pripadle Slovencu Domnu Prevcu. Prva serija tekme je na sporedu ob 16.05.

V nedeljo bo za konec sezone poletne VN ob 16.45 še tekma mešanih ekip.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje