Noriaki Kasai spet navdušil, a ne bo začel med najboljšimi

Smučarski skoki 21. Okt 20249:10 0 komentarjev
Noriaki Kasai

Tudi pri 52 letih Noriaki Kasai dokazuje, da še ni za v staro šaro. Na japonskem državnem prvenstvu v Hakubi je osvojil četrto mesto, kar pa ni bilo dovolj, da bi si zagotovil mesto na prvih tekmah svetovnega pokala konec novembra.

Japonsko državno prvenstvo na veliki skakalnici je pričakovano osvojil Rjoju Kobajaši. Aktualni olimpijski prvak je bil najboljši v obeh serijah na 134-metrski napravi v Hakubi, potem ko je poletel 139,5 in 134,5 metra. Za 11,5 točke je ugnal Rena Nikaida. Še točko in pol več je na tretjem mestu zaostal Tomofumi Naito.

To je tudi edina trojica, ki je bila boljša od skakalnega veterana in zvezdnika Noriaka Kasaija. 52-letnik je s skokoma, dolgima 136,5 in 131,5 metra, osvojil četrto mesto, s čimer so mu do bronastega odličja zmanjkale manj kot tri točke. Najboljšo šesterico sta zaokrožila Junširo Kobajaši in Keiči Sato.

Kmalu po zaključku prvenstva je japonski trener Kento Sakujama določil peterico, ki bo tekmovala na prvi postaji svetovnega pokala od 22. do 24. novembra v Lillehammerju. Oba Kobajašija in Nikaido so si nastop na Norveškem zagotovili po zaslugi lanskih rezultatov, Sato po zaslugi nastopov na poletni veliki nagradi, Naoki Nakamura pa po podrobni analizi trenutne forme.

V prvi periodi, torej do novoletne turneje, v svetovnem pokalu tako ne bomo videli Kasaija in Naita, sicer državnega prvaka na srednji skakalnici. Oba bosta priložnost skupaj s Sakutarom Kobajašijem in Taku Takeučijem dobila na tekmah celinskega pokala v kitajskem Zhangjiakouu v začetku decembra.

Kasai, ki je v lanski sezoni osvojil štiri točke in še izboljšal starostno mejo najstarejšega tekmovalca med trideseterico, bo moral na izboljšanje lastnega rekorda počakati vsaj na leto 2025.