Norveška snežna kraljica gre v pokoj

Getty images/ Matthias Hangst

Legendarna norveška smučarka tekačica in najuspešnejša športnica v zgodovini zimskih olimpijskih iger Marit Bjørgen je danes sporočila, da končuje kariero, ki jo je začela leta 1999.

38-letna Norvežanka je na Zimskih olimpijskih igrah osvojila skupno 15 medalj, od tega osem zlatih, štiri srebrne in tri bronaste. Prav tako je dominirala tudi na svetovnih prvenstvih iz katerih je domov prinesla vrtoglavih 18 zlatih medalj, pet srebrnih in tri bronaste.

Marit Bjørgen je v okviru svetovnega pokala osvojila 114 tekem, 184-krat je končala na stopničkah, kar štirikrat pa osvojila tudi veliki kristalni globus, v svojih vitrinah pa ima tudi osem malih globusov.

Norvežanka je novico sporočila le nekaj dni po tem, ko je karavano za vedno zapustil še en legendarni norveški tekač Ole Einar Bjørndalen.

“Čutim, da nimam več dovolj motivacije, ki je potrebna, da tečem 100-odstotno v naslednji sezoni. Zato sem se odločila za konec kariere,” je za norveške medije sporočila Marit Bjørgen