Luka Dončić veliki junak tekme proti Phoenixu (VIDEO)

Košarka 26. Dec 20237:10
Luka Dončić

Luka Dončić je znova pokazal, da je velemojster košarke. Z novo neverjetno predstavo je Dallas za božič pripeljal do zmage nad Phoenixom s 128:114. Slovenski zvezdnik je dosegel kar 50 točk in na 358. tekmi v ligi NBA presegel mejo 10 tisoč točk!

Gostom iz Dallasa je odločilno kazalo že ob polčasu, ko je vodil za 10 točk.  V tem času je Luka Dončića dosegel 24 točk in osem asistenc, v drugem pa jih je dodal še 26 in na svoj račun vpisal že 6. petdesetico v karieri. Zdaj jih ima več kot vsi igralca Dallas v zgodovini skupaj: Dirk Nowitzki 2, Jamal Mashburn in Jim Jackson 1.

Zvezdniški Phoenix je sicer malce zapretil v tretji četrtini, ko je celo prešel v vodstvo (90:85), vodil je tudi na začetku četrte, ko je Dončić spet stopil na plin in na koncu Dallasa na težkem gostovanju za božič popeljal do nove, 18.  zmage v sezoni.

Popolna predstava

Dončić je v 43 minutah preživetih na igrišču  dosegel 50 točk. Iz igre je metal fantastičnih 15/25, za tri točke 8/16, zadel je vseh 12 prostih metov, ob tem pa je dodal še 15 asistenc in šest skokov. Omenimo še štiri ukradene žoge in tri blokade, največ v ekipi.

Izgubil je tudi štiri žoge, a to prav nič ne zmanjšuje veličine njegove magične predstave.

Koš za okroglih 50 točk:

Dončić v družbi Jamesa, Bryanta, Duranta …

Dončić je že v prvi četrtini s trojko dosegel mejnik 10.000 točk v ligi NBA in se izenačil z Bobom McAdoojem. V torkov dvoboj proti Phoenixu je vstopil z 11 točkami manj kot 10.000, nato pa je potreboval le sedem minut in 8 sekund, da je prišel do tega mejnika.

Pred njima so Wilt Chamberlain, ki je za mejnik 10.000 točk potreboval zgolj 236 tekem, kar je najmanj v zgodovini lige NBA, Michael Jordan (303), Elgin Baylor (315), Kareem Abdul-Jabbar (319), Oscar Robertson (334) in George Gervin (355).

Dončić je s starostjo 24 let in 300 dni šesti najmlajši igralec, ki je dosegel 10.000 točk, za LeBronom Jamesom, Kevinom Durantom, Kobejem Bryantom, Carmelom Anthonyjem in Tracyjem McGradyjem.