
Za nami je prvi miting, na katerem so preizkusili novo pravilo v skoku v daljino. V Düsseldorfu so imeli nekaj težav.
Na današnjem mitingu srebrne dvoranske serije v Düsseldorfu so prvič preizkusili pravilo, ki so se ga pri Svetovni atletiki domislili zaradi številnih prestopov, ki se dogajajo v horizontalnih skokih.
Pravilo, po katerem kot začetna točka šteje rob fiksne sintetične deske, ki je dolga 20 centimetrov, utegne v prihodnosti zamenjati novo, po katerem bi dolžino skoka merili z mesta odriva znotraj prostora enkrat daljše (40 centimetrov) sintetične deske.
To novost je v atletskem svetu dvignila veliko prahu in poskrbela za delitev, za nami pa je prvi miting, na katerem je veljala.
V Düsseldorfu je dvakratna svetovna, olimpijska prvakinja iz Tokia in trikratna evropska prvakinja Malaika Mihambo v okrnjeni konkurenci – evropska podprvakinja Larissa Papchino iz Italije je prav zaradi nestrinjanja z novim pravilom odpovedala nastop – upravičila vlogo favoritinje in zmagala.

Skočila je manj, a ji je bilo všeč
Nemška zvezdnica je zmagala z rezultatom 684 centimetrov, ki sicer vsaj za zdaj ne bo štel za lestvico Svetovne atletike, zanimivo pa je, da je ta rezultat slabši od tistega, ki ga je dva dni pred tem postavila na mitingu zlate serije v Karlsruheju. Tam je skočila prek 707 centimetrov in poskrbela za najboljši izid sezone na svetu.
“Zanimivo je bilo, bilo mi je všeč, čeprav je res, da bo marsikaj še treba popraviti,” je po nastopu uvodoma povedala 31-letna Mihambo.
Organizatorji so imeli sprva namreč nekaj težav z merjenjem ter prikazovanjem rezultatov nastopajočim in gledalcem.
“Sicer pa mislim, da ni bilo slabo. Lepo je, ko lahko odrineš s celotnim stopalom, saj to sicer ni mogoče, ker je odrivna deska prekratka. Veselim se novih tekem s tem pravilom. Upam pa, da bom naslednjič bolj spočita,” je še povedala atletinja, ki bo novo pravilo lahko vnovič preizkusila kaj kmalu.
Skakala bo namreč na mitingu srebrne serije, ki bo prihodnji petek v Berlinu. Tudi tam bo veljalo novo pravilo, ki je trenutno še v preizkusni dobi.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje