Srbski čudežni deklici se je, čeprav je v finalu, sesul svet

Atletika 2. Avg 202412:28 0 komentarjev
Angelina Topić. FOTO: Profimedia.

Čudežna deklica srbske atletike Angelina Topić se je na ogrevanju pred kvalifikacijami ženskega skoka v višino poškodovala, a kljub hudo poškodovanem gležnju prišla do finala. Vprašanje pa je, ali bo tam lahko nastopila.

Angelina Topić je pred dnevi dopolnila komaj 19 let, a se že lahko pohvali z dvema medaljama z evropskih prvenstev. Pred dvema letoma je bila bronasta, na letošnjem evropskem prvenstvu v Rimu pa navdušila z drugim mestom in zaostala le za novopečeno svetovno rekorderko Jaroslavo Mahučik iz Ukrajine.

Mlada srbska zvezdnica je medtem še dvignila letvico in pred slabim mesecem dni v Parizu skočila nov srbski rekord, preskočila je 198 centimetrov, in na olimpijske igre prišla kot ena od favoritk za medalje.

Toda že na ogrevanju pred današnjimi kvalifikacijami, ki so se slabo končale za našo Lio Apostolovski, je nerodno stopila in si grdo poškodovala gleženj.

Po zdravniški pomoči je s tekmovanjem vseeno nadaljevala in najprej v tretjem poskusu preskočila 188, potem pa, prav tako šele v tretje, 192 centimetrov, kar se je na koncu izkazalo kot dovolj za uvrstitev v veliki finale. Vanj se je prebila kot zadnja.

Med intervjujem se je zjokala

Vprašanje pa je, ali bo Topič, hči srbskega rekorderja v skoku v višino in večkratnega udeleženca največjih tekmovanj Dragutina Topića, v velikem finalu, ki bo na sporedu v nedeljo, sploh lahko nastopila.

To je bilo jasno tudi po prvi izjavi, ki jo je Topić dala po nastopu in se kar pred kamerami razjokala.

“Na ogrevanju sem čudno stopila. Takoj mi je bilo jasno, da je hudo, saj niti nisem mogla stopiti na nogo. Res mi je žal, saj sem v Pariz prišla sijajno pripravljena. Škoda, razočarana sem. Na koncu je bilo to sicer dovolj za finale, ampak …” je v solzah razlagala Topić in v nadaljevanju ostala brez besed.