Z Atletske zveze Slovenije so sporočili, da so dobili zeleno luč za organizacijo evropskega ekipnega prvenstva 2. in 3. divizije, ki bo prihodnje leto v Mariboru.
Da bo Slovenija gostila prestižno atletsko ekipno tekmovanje, je bilo znano že nekaj časa, a ne še uradno, zdaj pa so na Atletski zvezi Slovenije dobili dokončno potrditev.
Maribor in atletski stadion Poljane bosta 24. in 25. junija gostila tretjo divizijo evropske atletike, 28. in 29. junija pa še drugo divizijo, v kateri bo nastopala tudi Slovenija.
To bo brez dvoma največje atletsko tekmovanje na slovenskih tleh do zdaj.
Prvenstvo prve divizije bo prihodnje leto potekalo od 27. do 29. junija v Madridu, zmago pa bo branila Italija.
Evropsko ekipno atletsko prvenstvo je na sporedu na vsaki dve leti, nazadnje pa ga je lani gostil poljski Chorzow, in sicer vse tri divizije. Spomnimo, na tistem prvenstvu je Slovenija za vsega pol točke zaostala za uvrstitvijo v elitno divizijo.
Katere zvezdnike utegnemo videti v Mariboru?
V drugi diviziji poleg slovenske reprezentance najdemo tudi norveško, belgijsko, srbsko in še nekatere, katerih člani so nekateri od zvezdnikov svetovne in evropske atletike.
Če ne bo nepredvidenih odpovedi, bi v Mariboru tako lahko videli tudi nekatere največje zvezdnike svetovne atletike, kot so večkratni olimpijski, svetovni in evropski prvak v tekih na 1500 in 5000 metrov Jakob Ingebrigtsen, svetovni rekorder in dobitnik zlatih medalj z vseh največjih tekmovanj, njegov rojak Karsten Warholm, pa svetovno prvakinjo v skoku v daljino Ivano Španović in čudežno deklico skoka v višino Angelino Topić, ki nastopata za Srbijo, trikratno olimpijsko in dvakratno svetovno prvakinjo v sedmeroboju Nafissatou Thiam iz Belgije, hrvaško kraljico meta diska, dvakratno olimpijsko in svetovno prvakinjo Sandro Elkašević (prej Perković) in še številne dobitnike medalje z največjih tekmovanj.
Divizije evropskega ekipnega prvenstva:
1. divizija: Italija, Poljska, Nemčija, Španija, Velika Britanija, Nizozemska, Francija, Portugalska, Češka, Švedska, Finska, Švica, Grčija, Madžarska, Ukrajina, Litva.
2. divizija: Belgija, Turčija, Norveška, Slovenija, Romunija, Danska, Srbija, Slovaška, Hrvaška, Estonija, Bolgarija, Ciper, Latvija, Irska, Avstrija, Izrael.
3. divizija: Islandija, Luksemburg, Moldavija, BiH, Malta, Gruzija, Andora, Črna gora, Albanija, Armenija, Severna Makedonija, San Marino, Azerbajdžan, Kosovo, Evropska zveza majhnih evropskih držav.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje