Zvezdnik lige NFL izziva Noaha Lylesa

Ameriški nogomet 13. Avg 202416:14 0 komentarjev
Tyreek Hill. FOTO: Profimedia.

Eden od zvezdnikov ameriškega nogometa, ki nastopa v ligi NFL, Tyreek Hill, je prepričan, da bi v teku na 100 metrov prehitel olimpijskega prvaka Noaha Lylesa.

Vse, odkar je lani po treh zlatih medaljah, ki jih je osvojil na svetovnem prvenstvu v Budimpešti, kritiziral košarkarje zmagovalnih ekip v ligi NBA, ki se po naslovih samookličejo za svetovne prvake (in s tem strupene puščice usmeril tudi v preostale zmagovalce severnoameriških lig v ameriškem nogometu in hokeju na ledu), je Noah Lyles na udaru številnih kritikov.

Nič drugače ni bilo niti med letošnjimi olimpijskimi igrami v Parizu, na katerih je zmagal v teku na 100 metrov, na enkrat daljši razdalji pa – potem, ko je razkril, da je tekel s Covidom – osvojil bron.

Takšnih in drugačnih opazk na njegov račun ne manjka, zdaj se je oglasil tudi zvezdnik lige NFL Tyreek Hill in šel celo tako daleč, da je 27-letnega zvezdnika svetovne atletike izzval na dvoboj.

Noah Lyles. FOTO: Profimedia.

Prepričan, da bi ga v sprintu prehitel

“Če si upa, naj se z menoj pomeri v sprintu. Prepričan sem, da bi ga prehitel. Ne za veliko, a bi ga,” je povedal 30-letni zvezdnik moštva Miami Dolphins in vrgel rokavico olimpijskemu prvaku v teku na 100 metrov.

Bo Lyles izziv sprejel? Za zdaj se še ni oglasil, je pa ob tem treba dodati, da je Hill nekdanji atlet, ki je v mladinskih selekcijah spadal med najhitrejše na svetu. Na mladinskem svetovnem prvenstvu leta 2012 je v sprintu na 200 metrov osvojil bronasto medaljo, z ameriško štafeto 4×100 metrov pa postal mladinski svetovni prvak …