MXGP: Gajser odstopil, Cairoli potrdil naslov prvaka

Twitter, rusmiadi

Slovenski motokrosist Tim Gajser je prvo vožnjo dirke SP-ja v razredu MXGP v Assnu na Nizozemskem končal s padcem in odstopom. Na domačih tleh je slavil Jeffrey Herlings.

Za njim sta preizkušnjo na Nizozemskem končala Nemec Maximillian Nagl, tretji pa je bil tokrat Francoz Romain Febvre. Največji razlog za slavje ima Italijan Antonio Cairoli, ki je z drugim mestom po prvi vožnji že dokončno potrdil skupno prvo mesto v tej sezoni in naslov svetovnega prvaka za sezono 2017. V drugi vožnji je razumljivo vozil počasneje, se proti koncu prebil na visoko tretje mesto, nato pa popustil in končal kot šesti.

Gajser je predzadnjo dirko sezone, ki je potekala na umetni mivkasti progi v Assnu, začel s sobotnim drugim kvalifikacijskim dosežkom in najhitrejšim časom na ogrevanju, dirko sicer začel dobro, se vozil na 2. mestu za Cairolijem, potem pa ga je prehitel domačin Jeffrey Herlings.

Za Gajserja se je vožnja končala klavrno, saj je v 13. krogu po napaki odletel prek krmila motorja, nanj pa je nato padel še njegov motor. Slovenski dirkač je zatem sicer še zapeljal na progo, a je nastop končal v boksih.

V Assnu je nastopal tudi Jernej Irt, ki je v prvi vožnji z 20. mestom osvojil točko, v drugi vožnji pa v prvem krogu vozil še na visokem 13. mestu, potem pa iz kroga v krog izgubljal položaj, bil na polovici dirke okrog 20. mesta, nato pa padel in odstopil. Zadnja dirka svetovnega prvenstva MXGP bo čez en teden v francoskem Villars sous Ecotu.