Gajser tokrat le sedmi, a skupno ostaja vodilni

Avtomoto 4. Jul 202117:18 > 18:28 0 komentarjev
Tim Gajser tokrat ni bil povsem v ospredju. Foto: MXGP / Twitter

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v italijanski Maggiori v razredu MXGP zasedel sedmo mesto. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings pred rojakom Glennom Coldenhoffom in domačinom Antoniom Cairolijem.

Gajser se na blatni progi, ki se je v koledar svetovnega prvenstva vrnila po šestih letih odsotnosti, ni najbolje znašel. V obeh vožnjah je zaostal na štartu – v kvalifikacijah je bil drugi – in nato lovil tekmece. V prvi vožnji je zasedel peto mesto, v drugi pa šesto.

Štiriindvajsetletni Gajser, sicer zmagovalec prve dirke sezone v Rusiji in drugouvrščeni na drugi v Veliki Britaniji, ostaja v vodstvu skupnega seštevka s 124 točkami. Pred današnjim zmagovalcem ima šest točk prednosti, tretjeuvrščeni, Francoz Romain Fabvre, jih ima 107, Italijan Antoni Cairoli na četrtem pa 105.

Elitni razred MXGP je postregel z dokaj umirjeno prvo vožnjo. V kvalifikacijah je Gajser zaostal samo za Jeffreyem Herlingsom. Na štartno rampo se je postavil ob Nizozemca. Na prvo merilno mesto je pripeljal na sedmem mestu in se nato hitro prebil do petega mesta, na katerem je vozil vse do cilja.

Drugo vožnjo je zaznamoval dež. Štart se Gajserju ni posrečil. Na prvo merjenje časa je pripeljal na 14. mestu. Na blatni in na posameznih delih zelo drseči progi je bilo prehitevanje sila težko in tvegano. Gajserju to ni vzelo poguma. Boril se je po najboljših močeh, celo odvrgel blatna očala ter vozil brez njih. Na koncu se mu je tvegana vožnja brez očal obrestovala, saj je ciljno črto prečkal na 6. mestu.

V šibkejšem razredu MX2 je slovenski predstavnik Jan Pancar dirko končal na 14. mestu. Prvo vožnjo je končal na 16. mestu, drugo pa na trinajstem. Zmagal je Italijan Mattia Guadagnini, ki je tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Pancar je 15.

Naslednja postaja svetovnega prvenstva je 18. julija velika nagrada Nizozemske.