Vendarle konec niza Red Bulla, v Singapurju veselje Sainza (VIDEO)

Avtomoto 17. Sep 202315:51 0 komentarjev
Sainz

Na 15. dirki sezone se je končal sanjski niz Red Bulla. Konec je tudi 10 zaporednih zmag Maxa Verstappna. Rdeča bika sta tokrat končala celo brez zmagovalnega odra, po razburljivi dirki pa je do drugega slavja v karieri prišel Carlos Sainz (Ferrari). Na stopničkah sta mu družbo delala dva Britanca – Lando Norris (McLaren) in Lewis Hamilton (Mercedes).

Težave Red Bulla z nastavitvami dirkalnika in specifičnost uličnega dirkališča v Singapurju sta poskrbeli, da se je niz rdečih bikov končal. Če so zmagali na 15 dirkah zapovrstjo (zadnja lanska in 14 letos), je zdaj po več kot letu dni na vrhu zmagovalnega odra spet Carlos Sainz. Španec je bil celoten konec tedna najhitrejši in je zasluženo prišel do druge zmage v karieri, prvo je osvojil lani v Silverstonu.

Španec je storil vse prav in na startu obdržal najboljši položaj, za njegov hrbet pa je hitro zapeljal moštveni kolega Charles Leclerc. Ob varnostnem avtomobilu, ki ga je z nesrečo povzročil Logan Sargaent (Williams), so pri Ferrariju oba poklicali na postanek, težave italijanskega moštva pri menjavi gum pa so Monačana potisnile za Georgea Russlla in Landa Norrisa. Tak je bil vrstni red pri vrhu tudi na polovici dirke.

Za drugi pretres na preizkušnji je poskrbel virtualni varnostni avtomobil, ki ga je z odpovedjo dirkalnika na stezi ‘aktiviral’ Esteban Ocon. Pri Mercedesu so se odločili za tveganje in oba dirkača poklicali na dodaten postanek, tako sta Russell in Lewis Hamilton v zaključku z velikimi koraki lovila vodilno trojico. Mimo Leclerca sta prišla zlahka, mimo Norrisa in Sainza pa ni šlo. Še več, Russell je v zaključku v lovu na rojaka pretiraval in v zadnjem krogu končal v zaščitnem zidu, s čimer je tretjo stopničko prepustil moštvenemu kolegu. Sainz se veseli druge zmage v karieri, Norris drugega mesta, Hamilton pa najnižjega položaja na zmagovalnem odru.

“Neverjeten občutek. Zahvaljujem se vsem pri Ferrariju, naredili smo izjemno delo. Po slabem začetku sezone se vračamo, danes je bilo vse odlično, tudi pnevmatike so zdržale, tako da se je izšlo izjemno,” je bil po uspehu nadvse zadovoljen Sainz.

Verstappen je kljub neprepoznavnemu Red Bullu na koncu osvojil peto mesto, Perez je osvojil osmo mesto. Točke so osvojili še 6. Pierre Gasly, 7. Oscar Piastri, 9. Liam Lawson, za katerega so to prve točke v karieri, zadnja pa je odstopu Russlla pripadla Kevinu Magnussenu.

Kljub koncu zmagovitega niza Verstappen še naprej z veliko prednostjo vztraja na vrhu skupnega seštevka, v katerem je zbral že 374 točk. Najbližje mu je moštveni kolega Perez (223), Hamilton se je prebil na tretje mesto (180) pred Alonsa (170), bliža se tudi Sainz (142). Med konstruktorji je prepričljivo prvi Red Bull (597), Ferrari (265) pa se je še nekoliko približal Mercedesu (289).

Naslednja dirka bo že čez teden dni v japonski Suzuki, kjer pa Verstappen še ne bo mogel potrditi tretjega zaporednega naslova. Trenutno ima torej 151 točk prednosti, potreboval pa bi jih 180.