Na zahodu nič novega – Hamilton spet dobil domačo dirko

Formula 1 14. Jul 201916:33 > 16:35
Bryn Lennon/Getty Images

Voznik Mercedesa Lewis Hamilton je zmagovalec VN Velike Britanije v Silverstonu. Drugi je bil njegov moštveni kolega Valtteri Bottas, tretji pa voznik Ferrarija Charles Leclerc.

Britanec je pred svojimi navijači na stezi v Silverstonu prišel do sedme zmage v tej sezoni in 80. v karieri. Hamilton je sicer še šestič slavil na “domači” dirki, s čimer je postal najuspešnejši dirkač v zgodovini dirk za VN Velike Britanije. Z zmago zaostanka sta zdaj za njim legendarna Jim Clark in Alain Prost.

Tokratna dirka je bila sicer iz zornega kota Mercedesa povsem nezanimiva. Morda bi bilo veliko bolj zanimivo, če na stezo v 20. krogu ne bi zapeljal varnostni avtomobil, s katerim je Hamilton ostal v vodstvu in ga nato brez večji težav zadržal do konca dirke.

Precej bolj zanimivo je bilo v boju za tretje mesto. Največ akcije sta pokazala mlada dirkača Leclerc in Max Verstappen, ki sta nadaljevala boj iz Spielberga. 21-letnika sta znova navduševala z izjemnimi manevri, na koncu pa je bil uspešnejši Monačan, ki se je povzpel na oder za zmagovalce.

Za boljšo uvrstitev jo je Verstappnu zagodel Sebastian Vettel. Nemec je namreč v 38. krogu trčil z mladim voznikom Red Bulla in mu povsem pokvaril dirko. Vettel je po prisilnem postanku v boksih padel na zadnjo mesto in si prislužil še desetsekundno kazen, Verstappen pa se je na stezo vrnil dobrih šest sekund za Gaslyjem in na koncu osvojil peto mesto.

Svetovno prvenstvo Formule 1 se bo nadaljevalo 28. julija, ko je na vrsti dirka za VN Nemčije.