Charles Leclerc navdušil italijanske navijače

Avtomoto 10. Sep 202217:25 1 komentar

Charles Leclerc bo Veliko nagrado Italije začel s prvega startnega položaja. Na kvalifikacijah je bil najboljši, ob vseh kaznih ostalih dirkačev pa bo imel jutri izjemno izhodišče za zmago pred Ferrarijevimi domačimi navijači v Monzi.

Charles Leclerc je za desetinko in pol ugnal aktualnega svetovnega prvaka Maxa Verstappna, za dve in pol pa svojega moštvenega kolega Carlosa Sainza. Četrti je končal Sergio Perez, peti Lewis Hamilton.

A na jutrišnji dirki bodo razmere na startu povsem premešane. Zaradi več kazni, ki si jih je zaradi menjave določenih delov dirkalnikov prislužila skoraj polovica dirkačev (kar 9), bo Leclercu družbo v prvi vrsti delal sicer šesti na kvalifikacijah George Russell v Mercedesu. Kot tretji bo startal Lando Norris, Max Verstappen se bo na stezo podal kot četrti.

Peti bo startal Daniel Ricciardo, med najboljšimi desetimi pa se bodo na progo pognali še Pierre Gasly, Fernando Alonso, Nyck De Vries, Zhou Guanyu in Sergio Perez. Kot 11. bo startal Nicholas Latifi, 12. Esteban Ocon, 13. Sebastian Vettel, 14. Lance Stroll. Osmo startno vrsto sestavljata Valtteri Bottas in Kevin Magnussen, deveto Mick Schumacher in Carlos Sainz, v zadnji pa bosta začela Lewis Hamilton in Juki Cunoda.

Carlos Sainz, Lewis Hamilton in Juki Cunoda bodo dirko začeli iz ozadja. Kevin Magnussen, Valtteri Bottas in Mick Schumacher so dobili kazen 15 startnih mest. Sergio Perez bo startal 10 mest za svojim dosežkom, Maxa Verstappna in Estebana Ocona pa je doletela kazen petih pozicij.

Prvi del kvalifikacij pripadel Red Bullu, drugi Ferrariju

V prvem delu kvalifikacij je bil najhitrejši aktualni svetovni prvak Max Verstappen, ki je za več kot tri desetinke sekunde ugnal Charlesa Leclerca. Sainz je zaostal še dodatno desetinko in pol. Prepočasni za uvrstitev v drugi krog so bili Nicholas Latifi (Williams), oba Aston Martina in oba Haasa.

V drugem delu Juki Cunoda ni zapeljal na stezo. Nyck De Vries, ki je na VN Italije zamenjal Alexa Albona, je v zadnjem hitrem poskusu storil napako in prav tako izpadel. V drugem delu sta zaključila tudi oba dirkača Alfe Romeo Valtteri Bottas in Zhou Guanyu. Prepočasen je bil še Esteban Ocon v Alpinu, ki je za sedem stotink zgrešil najboljšo deseterico. Najhitrejša sta bila oba Ferrarija. Carlos Sainz je svojega moštvenega kolega premagal za tri desetinke sekunde, tretji je končal Verstappen.

Dirka za Veliko nagrado Italije v Monzi bo na sporedu v nedeljo ob 15. uri s prenosom na Sportklubu 3.